Apple Mac (∞) Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Mac bilgisayarlarda sonsuzluk sembolü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Mac bilgisayarların klavyesi windowsa göre farklı olduğundan semboller ve özel işaretlerin yapılışı da farklı olmaktadır. Önceleri klavyeden sonsuzluk işareti nasıl yapılır adlı yazımızda windows bilgisayarlar için bunun yöntemini açıklamıştık. Fakat şimdi Mac işletim sistemi için bunu nasıl yaparız onu anlatacağız. Sonsuzluk işareti özellikle matematik alanında çok kullanılan bir işaret veya semboldür. Ayı zamanda bu sembol özlü sözlerde de kullanılmaktadır. Şimdi lafı uzatmadan resimler eşliğinde 2 farklı yöntemle sonsuzluk işareti yapmanın anlatıma geçelim.

Mac Klavyede (∞) Sonsuzluk İşareti Yapılışı

Yöntem 1:

İlk yöntem olarak MacOS klavyeden “Option (Alt) + 5” kombinasyonuyla “” buradaki gibi sonsuzluk işareti yapabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi öncelikle Option(Alt) tuşuna basılı tutun. Ardından yukarıdan 5 sayısına basın. Sonrasında otomatikman “∞” bu şekilde sonsuzluk işareti yapacaksınız.

Yöntem 2:

İkinci yöntem olarak ise kopyala yapıştır yöntemidir. Eğer klavyeden hiç tuşlara basmak istemiyorsanız command+c yapıp command+v yaparak (∞) burada bulunan sonsuzluk sembolünü kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Sonsuzluk işaretini daha rahat kopyalayabilmeniz için büyük hallerini de aşağıya ekleyelim.

  • Sonsuzluk işareti ==> ∞

Bu 2 yöntem ile sonsuzluk işareti yapabilirsiniz. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir