Klavyeden ツ İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden ツ bu işaret nasıl yapılır onu anlatacağız.

Özellikle sosyal medyada, youtube vb. sitelerde yorum olarak ツ bu gülücük işaretini çok görürüz. Aslında bu işarete tam gülücük de diyemeyiz. Tam olarak kurnaz bir şekilde sırıtmayı da ifade ediyor diyebiliriz. Çünkü herkes farklı şeyler söylüyor bu emoji hakkında. Artık siz hangisine yorumlarsanız. Peki bu işaret klavyeden nasıl yapılır şimdi sizlere onu anlatalım.

Arkadaşlar “” bu işaretin maalesef klavyeden kısayol bir tuşu yok. Fakat karakter eşlem programına girerek bu işaretin kodunu programa yazarak yapabilirsiniz.

1. Yöntem) Öncelikle başlat menüsünden “Karakter Eşlem” programını aratıyoruz ve açıyoruz. Ardından  bu emojinin kodu olan “30C4” kodunu unicode’a git kısmına yazıyoruz. Sonrasında Seç ve Kopyala butonlarına basarak klavyemizden bu işareti yapmış oluyoruz. Ardından istediğiniz yere yapıştırıp bu emojiyi kullanabilirsiniz.

Üstteki resimde gördüğünüz gibi 30C4 bu kodu yazarak “” bu işareti kolaylıkla yapabilirsiniz.

2. Yöntem) Ayrıca “” bu işareti ctrl+c yapıp istediğiniz yere ctrl+v yaparak da yani kopyala yapıştır yaparak da kullanabilirsiniz. İşareti daha büyük görmeniz için aşağıya büyük boyutta ekledik. Onu kopyalayıp yapıştır yaparak istediğiniz belgeye ekleyebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Faydalı olması dileğiyle. Teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir