Klavyeden 1 Bölü 2(½) ve 1 Bölü 4(¼) Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere klavyeden bu şekilde (½) 1 bölü 2 ve bu şekilde (¼) 1 bölü 4 işaretleri nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Klavyeden aklınımıza gelebilecek hemen hemen tüm işaretleri ve sembolleri yapabiliyoruz.Bunun yanı sıra matematikle alakalı işaretleri de yapabiliyoruz.Bu işaretler özellikle matematik ödevlerinde word belgelerinde yapmamız için gerekli oluyor.Bu yazımızda da sizlere matematikle alakalı olan ½ ve ¼ işaretlerini nasıl klavyeden yazabiliriz onu göstereceğiz.Bu işaretleri 2 türlü yapabiliriz hemen anlatıma geçelim.

1-) Arkadaşlar öncelikle bu işaretleri klavyeden yapabiliyoruz. 1 bölü 2 işaretini yani “½” bu işareti klavyemizden Alt+171 tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Yani ilk önce space tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basıyoruz. Ardından numpad kısmındaki rakamlardan sırasıyla 1, 7 ve 1 rakamlarına basıyoruz. Sonrasında buradaki “½” gibi 1 bölü 2 işareti yapabiliyoruz.

1 bölü 4 işaretini yani “¼” bu işareti ise klavyeden Alt+172 tuşlarına basarak yapabiliyoruz.Yani burada da aynı şekilde ilk önce Alt tuşuna basılı tutuyoruz sonrasında sırasıyla 1, 7 ve 2 tuşlarına basıyoruz. Ardından buradaki “¼” gibi 1 bölü 4 sembolü yapmış oluyoruz.

2-) İkinci bir yöntem ise kopyala yapıştır yöntemidir. Eğer hiç klavye kısayollarıyla uğraşmak istemiyorum diyorsanız buradaki “½ – ¼” 1 bölü 2 ve 1 bölü 4 işaretlerini ctrl+c yapıp kopyalarak ctrl+v yapıp istediğinize yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Umarız yararlı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir