Klavyeden Alkış İşareti (👏) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden bu şekilde (👏) alkış işareti nasıl yaparız onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi klavyeden bir sürü emoji, işaret ve sembol yapabiliyoruz. Bunlardan birisi de alkış işaretidir. Fakat alkış işareti klavyeden direkt olarak kısayol tuşuyla yapılmamaktadır. Bunun yerine bazı yöntemler mevcuttur diyebiliriz. Şimdi gelin hep birlikte bu yöntemlere bakalım.

Yöntem 1-)

Arkadaşlar dediğimi gibi maalesef klavyemizden kısayol olarak yani Alt+5 veya Alt+25 şeklinde bir kısayolu yoktur. Fakat bunun yerine html siteleriniz varsa veya o tarz sitelerin yorum kısmına direkt olarak “👏” bu kodu eklediğinizde bu şekilde “👏” alkış işareti yapmış olursunuz. Ayrıca alkış işaretinin evrensel yani Unicode’u ise “U+1F44F” bu koddur. Bu kodu ise karakter eşlem uygulamasını açarak girdiğinizde yine alkış işaretini yapmış olursunuz.

Yöntem 2-)

İkinci yöntem olarak direkt emoji kısayolunu eklemenizdir.Alkış işaretinin emoji olarak karşılığı “:clap:” ‘dır.Yani mesela nasıl gülen yüz gülücük işareti 🙂 bu şekildeyse aynı şekilde alkış işaretinin kodu da :clap: ‘dir diyebiliriz.

Yöntem 3-)

Son olarak en kolay yönteme geldik. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi yöntemimiz kopyala yapıştır yöntemidir. Direkt olarak hiç kodlarla vs. uğraşmak istemiyorum diyorsanız buradaki “👏” alkış işaretini ctrl+c yapıp kopyalayarak ctrl+v yapıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu sayede de hızlı bir şekilde alkış emojisi yapmış olursunuz.

Bu yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir