Klavyeden Büyüteç İşareti (🔎🔍) Nasıl Yapılır? (Büyüteç Sembolü Yapılışı)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere klavyeden büyüteç işareti yapılır mı, nasıl yapılır onu anlatacağız.

Büyüteç işareti birçok yerde kullanılan özellikle araştırma yazılarında, tezlerde, ödevlerde sıklıkla kullanılabilen işaretlerin başında gelmektedir. Büyüteç işaretinin klavyeden yapılışı maalesef bulunmuyor. Fakat farklı yöntemlerle büyüteç sembolü yapabilirsiniz. Öncelikle sizlere büyüteç sembolü resmini gösterelim, aşağıdan bakabilirsiniz.

Büyüteç işaretini ödevlerinizde, projelerinizde veya tweet atarken kullanabiliyorsunuz. Şimdi kısaca anlatalım.

Klavyeden Büyüteç Sembolü Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar klavyeden maalesef büyüteç işareti yapmanın bir kısayolu bulunmuyor. Yani klavyeden herhangi bir kısayol tuşu kullanarak büyüteç sembolü maalesef yapamıyoruz. Ama 3 farklı yöntemle büyüteç işareti yapabiliyoruz. Şimdi 3 farklı yöntemi de anlatalım.

Birinci Yöntem:

Büyüteç işaretini “Karakter Eşlem” programı üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle başlata girip “Karakter Eşlem” ‘i açın. Ardından “Unicode’a git” kısmına “E2FB” kodunu yazın. Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi büyüteç işareti çıkacaktır. Buradan “Seç” ve “Kopyala” yaparak büyüteç işaretini kopyalamış olursunuz. Akabinde istediğiniz belgeye, metine vb. yerlere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi karakter eşlem üzerinden “E2FB” kodu ile büyüteç sembolü yapabiliyorsunuz.

İkinci Yöntem:

Büyüteç işareti yapmanın diğer bir yolu ise Win+Nokta kısayolunu kullanmaktır. Chrome’da veya herhangi bir yerde “Win + .” işaretlerine basarsanız veya boş alana sağ tık yapıp en üstteki “Emoji” kısmına girerseniz buradan da büyüteç sembolü yapabilirsiniz.

Emoji bölümünü açtıktan sonra alttaki balon simgesi kısmına girin. Sonra biraz aşağıya indiğinizde büyüteç işaretlerini burada göreceksiniz.

Burada büyüteç sembollerine tıkladığınızda otomatikman bulunduğunuz yere işaret yapılmış olacaktır.

Üçüncü Yöntem:

Son olarak dilerseniz aşağıdan büyüteç işaretlerini kopyala yapıştır yaparak da kullanabilirsiniz.

  • Sola dönük büyüteç işareti ==> 🔍
  • Sağa dönük büyüteç işareti ==> 🔎

Bu işaretleri ctrl+c yapıp kopyalayarak istediğiniz yere ctrl+v yapıp yapıştırabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir