Klavyeden Gülen Surat & Yüz (☺-☻) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden ☺ ve ☻ bu şekillerde gülen surat işaretleri nasıl yaparız onu anlatacağız.

Klavyeden bir sürü işaret ve sembol yapabiliyoruz.Nasıl telefonlarda emoji olarak gülen surat yapıyoruz aynı şekilde klavyeden de gülen yüz işareti yapabiliyoruz.2 türlü bu işaretleri yapabiliriz.Şimdi sırasıyla klavyeden ☺☻ bu şekilde gülen yüz işaretleri nasıl yaparız hemen onları anlatalım.

1-) Klavyeden gülen yüz işareti yapmak için Alt+1 tuşlarına basmamız gerekiyor.Yani ilk önce space tuşunun solundaki Alt tuşuna basılı tutmalıyız.Ardından sağdaki numpad rakamlarından 1 tuşuna basmalıyız.Ardından “” buradaki gibi gülen surat işareti yapmış oluruz.

Klavyeden içi siyah renk olan gülücük işareti yapmak için de Alt+2 tuşlarına basmamız gerekmektedir.Burada da aynı şekilde önce Alt tuşuna basılı tutmalıyız sonrasında 2’ye basmalıyız.Bu şekilde yaparsak da “” buradaki gibi gülücük işareti yapmış oluruz.

2-) Bir diğer yöntemimiz ise “☺☻” buradaki gülen surat sembollerini ctrl+c yapıp istediğiniz yere ctrl+v ile yapıştırmaktır.Bu kopyala yapıştır yöntemiyle de bu sembolleri kolaylıkla yapabilirsiniz.Buradaki “☺” gülen yüzle içi beyaz yüz yapabilirsiniz.Buradaki “☻” gülen yüz sembolü ile de içi siyah renk olanını yapabilirsiniz.

NOT = Ek olarak bu gülen yüzlerin sırasıyla evrensel unicode’ları “U+263A” ve “U+263B” dir.Karakter eşlem’e girerek unicode’a git kısmına gelip sırasıyla “263A” ve “263B” yazarsanız “☺ ve ☻” bu sembolleri yapmış olursunuz.Son olarak bu iki ifadenin html kodları ise sırasıyla “☺” ve “☻” ‘dir.

Şimdilik bu kadar.Bu şekilde gülen yüz işaretleri yapabiliyorsunuz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir