Klavyeden Japon Parası ¥ Yen İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden japon para birimi olan ¥ yen işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bilgisayar kullanımında klavyemizden bir sürü özel semboller ve işaretler yapabiliyoruz.Bu işaretlerin çoğunu sitemizde sizlerle paylaştık.Arama butonunu kullanarak o sembollerin yapılışına ulaşabilirsiniz.Peki hiç klavyeden japon para birimi olan bu şekildeki ¥ yen işaretini yapmayı düşündünüz mü? Eğer cevabınız evet ise bu yazı tam da size göre. Şimdi lafı uzatmadan klavyeden yen işareti nasıl yapılır onu anlatalım.

Klavyeden ¥ Yen İşareti Yapma

Arkadaşlar klavyeden ¥ bu şekildeki yen sembolü yapmak için Alt+0165 tuşlarına basmanız gerekmektedir.Daha doğrusu öncelikle space tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutmalıyız.Ardından sağ taraftaki numpad rakamlarından sırasıyla 0, 1, 6 ve 5 rakamlarına basmalıyız.Sonrasında ¥ buradaki gibi yen para birimi yapabilirsiniz.

Bir diğer yen işareti yapma yöntemi ise kopyala yapıştır yapmaktır.Burada gördüğünüz “¥” yen sembolünü klavyenizden ctrl+c ile kopyalayıp istediğiniz yere ctrl+v ile yapıştırabilirsiniz ve kullanabilirsiniz.

Umarız yararlı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir