Klavyeden Kar Tanesi (❄) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden ❄ bu şekilde kar tanesi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bilgisayarın klavyesinden binlerce emoji, sembol ve işaret yapılabilmektedir. Bunlardan birisi de (❄) bu şekildeki kar tanesi işaretidir. Peki bu işareti klavyemizden nasıl yapabiliriz şimdi onu anlatalım. Klavyeden 3 farklı şekilde bu işaret yapılmaktadır. Maddeler halinde paylaşalım.

1-) İlk olarak bilgisayardan karakter eşlem programına girerek oradan kar tanesi işareti yapabilirsiniz. Öncelikle başlat menüsünden “Karakter Eşlem” diye aratma yapın ve programı açın. Ardından “Unicode’a git” kısmına “2744” kodunu yazın. Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi kar tanesi işaretini yapmış olursunuz.

İşareti kopyalamak için de “Seç > Kopyala” butonlarına basmanız gerekmektedir. Ardından istediğiniz belgeye bu işareti ekleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi kar tanesi işaretinin evrensel kodu U+2744 ‘dür. Yani bu kısma sadece “2744” yazmanız yeterlidir. Ardından (❄) buradaki gibi kar tanesi emojisi yapmış olursunuz.

2-) İkinci yöntem olarak klavyeden Alt+2744 tuşlarına basarsanız da “❄” böyle kar tanesi sembolü yapabilirsiniz. Yani öncelikle Alt tuşuna basılı tutun. Arından klavyenin sağında bulunan numpad rakamlarından sırasıyla 2, 7, 4 ve 4 tuşlarına basın ve kar tanesini yapmış olun. Bazı kaynaklara göre daha doğrusu bazı klavyelerde Alt+10052 kombinasyonu da bu kar tanesini yapmaktadır.

3-) Son olarak kopyala yapıştır yöntemiyle de bu işareti istediğiniz yere yapabilirsiniz. Buradaki (❄) kar tanesi işaretini ctrl+c yapıp kopyalayarak ctrl+v yapıp istediğiniz belgeye, mesaja vb. yerlere ekleyebilirsiniz. Sanırım en kolay yapılışı bu şekilde olur. Dediğimiz gibi sadece kopyala yapıştır yapıyorsunuz kodlarla vs. uğraşmıyorsunuz.

Son olarak daha kolay kopyalama işlemi yapabilmeniz için kar tanesi emojisinin büyük halini ve kar tanelerine benzeyen diğer sembolleri aşağıya ekleyelim.

❄❅❆❇❈❉❊❋

Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir