Klavyeden Makas İşareti (✂) Nasıl Yapılır? Makas Emojisi Yapılışı

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere klavyeden (✂) buradaki gibi makas emojisi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyede bazı işaretler ve semboller doğrudan kısayol tuşları ile yapılabilirken bazıları ise maalesef yapılamıyor. İşte bunlardan birisi de (✂) buradaki gibi makas işareti sembolüdür. Makas işareti her ne kadar klavyeden hızlı şekilde kısayol tuşlarına basarak yapılmasa da bu emojiyi yapmanın birçok yöntemi vardır. Şimdi sizlere 3 farklı yöntemle klavyeden makas işareti nasıl yapılır onu gösterelim.

Klavyeden (✂) Makas Emojisi ve İşareti Yapılışı Nasıldır?

Klavye tuşları ile maalesef doğrudan makas işareti yapamıyoruz. Fakat farklı yöntemlerle yapabiliriz. Klavye kullanarak 3 farklı yöntemle makas sembolü yapabilirsiniz. Sırasıyla bu yöntemleri sizlere aktaralım.

Birinci Yöntem:

Klavyeden “Win + .” yani Windows + nokta işaretlerine basarsanız aşağıdaki gibi emoji ekranı bölümü açılır. Buradan alttaki balon simgesine tıklayın ve biraz aşağıya doğru gelin. Aşağıya indiğinizde altta gördüğünüz gibi makas emojisini göreceksiniz. İşte bir kere makasa tıklarsanız bulunduğunuz yere yazılmış olur.

Yani buradaki makas sembolüne basarsanız “✂” bu şekilde makas işareti yapmış olursunuz.

İkinci Yöntem:

Diğer yöntemimiz ise karakter eşlem programı kullanarak makas işareti yapmaktır. Öncelikle başlat menüsünden karakter eşleme girin. Ardından “Unicode’a git” kısmına “E16B” kodunu yazın. Sonrasında direkt olarak makas işareti ekranda belirecektir. Ardından seç ve kopyala diyerek bu sembolü istediğiniz yere yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz.

Üçüncü Yöntem:

Eğer ilk iki yöntem çok uzun geldiyse hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü makas işareti yapmanın 3. bir yöntemi ise kopyala-yapıştır yapmaktır. Yani burada gördüğünüz gibi “✂” makas işaretini ctrl+c yapıp kopyalayarak istediğiniz belgeye ve yere ctrl+v yapıp yapıştırabilirsiniz. Böylelikle kopyala yapıştır ile makas sembolünü (emojisini) yazmış olursunuz. Daha rahat kopyalamanız için makas emojisinin büyük puntolarla yazılmış halini aşağıya da ekleyelim.

  • Makas emojisi ==>

Bu yöntemlerle klavyeden (✂) buradaki gibi makas işareti yapabilirsiniz. Bunu word belgesine, sosyal medyada profilinize vb. yerlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir