Klavyeden Pi(π) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere klavyeden pi(π) sembolünü nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.

Normalde klavye üzerinden alt tuşu ile birlikte numaralara basınca bir çok sembolü yazabiliyoruz.Fakat pi sayısında aynı durum mümkün değil.Pi sembolünü yani “π” bu işareti klavyeden yapamayız.İllaki klavyeden bazı fonksiyonlu tuşlara basılarak yapılabilir fakat biz yapılmasını bulamadık sizler bulursanız yorum kısmına yazabilirsiniz.

Peki klavyeden pi sayısı yapamazsak bu işareti nasıl yapabiliriz derseniz cevabı çok basit.Pi işaretini “π” yani bu işareti direkt olarak kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırıp kullanabilirsiniz.

Ek olarak word ve excel gibi belgelerde Ekle menüsünü kullanarak da manuel olarak pi sembolünü sayfanıza ekleyebilirsiniz.Son olarak pi işaretini kopyalamanız için tekrardan paylaşalım.

Pi işareti ==> π

Not = Ayrıca başlat menüsünden arama kısmına charmap.exe yazarak veya Karakter Eşlem‘e girerek Unicode’a git kısmına “03C0” yazarak da pi işaretine “π” bu şekilde ulaşabilirsiniz ve ardından oradan kopyala butonuna basarak istediğiniz yere yapıştırıp kullanabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Daha önceden paylaştığımız “klavye ile semboller ve özel işaretler yapma” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.O yazıda da klavye ile yapılan bazı özel sembolleri paylaşmıştık.Herkese iyi günler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir