Klavyeden Şemsiye (☂) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere klavyeden şemsiye işareti yani emojisi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Daha önceki yazılarımızda klavyeden yapılan en popüler işaretlerin yapılışını anlatmıştık. Şimdi ise “☂” buradaki gibi şemsiye işareti nasıl yapılır onu göstereceğiz. Şemsiyeyi 3 farklı yöntemle klavyeden yapabilirsiniz. Şimdi sırayla anlatıma geçelim.

Yöntem 1:

Klavyeden buradaki gibi “☂” şemsiye işareti yapmak için Alt+9730 tuş kombinasyonuna basabilirsiniz. Yani öncelikle boşluk(space) tuşunun solunda bulunan Alt tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından numpad sayılarından sırasıyla 9, 7, 3 ve 0 tuşlarına basıyoruz. Sonrasında “☂” buradaki gibi şemsiye emojisi yapabiliyoruz.

NOT = Bu 1. yöntem bazı bilgisayarlarda olmayabiliyor. Bu yüzden 2. ve 3. yöntemleri kullanarak şemsiye işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yöntem 2:

2. yöntem olarak ise öncelikle başlat menüsünden “Karakter Eşlem” programını açınız. Ardından “Unicode’a git” kısmına “2602” kodunu yazıyoruz. Sonrasında “☂” buradaki gibi şemsiye emojisini yapmış oluruz.

Şemsiye işaretinin evrensel kodu U+2602‘dir. Yani unicode kısmına 2602 yazdığınızda şemsiye işaretini yapmış olursunuz. Ardından seç ve kopyala yaparak istediğiniz yere yapıştırıp kullanabilirsiniz.

Yöntem 3:

Son olarak 3. yöntemimiz ise kopyala yapıştır yöntemidir. Aşağıda paylaştığımız ☂ şemsiye işaretini ctrl+c yapıp kopyalayarak nereye eklemek istiyorsanız ctrl+v yaparak oraya ekleyebilirsiniz. Şemsiye işaretini daha rahat kopyalamanız için aşağıya da ekleyelim.

Şemsiye İşareti ==> ☂

Bu şekilde klavyeden şemsiye işareti yapabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir