Klavyeden Şimşek (⚡) Emojisi ve İşareti Nasıl Yapılır? (Yıldırım Sembolü)

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere klavyeden şimşek işareti ve şimşek emojisi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Sosyal medyada mesajlaşırken, tweet atarken, profil ismimizi oluştururken vb. durumlarda güzel ve şık emojiler kullanmak isteyebiliyoruz. Bu emojilerden birisi de son zamanlarda sıklıkla kullanılan şimşek-yıldırım emojisi işaretidir. Şimşek sembolü yapmak isteyenler klavyeden şimşek işareti nasıl yapılır, hangi tuşlardan yapılır onu merak ediyor. Klavyeden doğrudan şimşek emojisi maalesef yapılamamaktadır, yani klavyeden kısayol tuşu bulunmuyor. Fakat karakter eşlem yöntemiyle şimşek emojisi yapabiliyoruz. Şimdi sizlere kısaca anlatalım.

Klavyeden Şimşek (⚡) Emojisi Nasıl Yapılır?

Klavyeden şimşek emojisi yapmak için öncelikle başlat menüsünden “Karakter Eşlem” programını açıyoruz. Ardından burada üstteki yazı tipi seçeneğinden “Segoe UI Symbol” fontunu seçiyoruz. Ardından Unicode’a git kısmına “26A1” kodunu yazıyoruz ve böylelikle şimşek işaretine ulaşmış oluyoruz. Akabinde kopyala yaparak istediğiniz yere bu işareti yapıştırabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Karakter Eşlem programını açtıktan sonra ilk olarak üst yazı tipinden Segoe UI Symbol’u seçin. Bu arada “Gelişmiş Görünüm” ‘ün seçili olması lazım, yoksa alt kısımlar gözükmez. Yani ilk iş gelişmiş görünüm işaretini tıklamaktır. Ardından fontu seçin. Font seçimi yaptıktan sonra Unicode’a git bölümüne “26A1” kodunu yazıyoruz. Böylelikle yukarıda gördüğünüz gibi şimşek-yıldırım emojisini yapmış oluyoruz. Buradan Seç ve Kopyala butonlarına bastığınızda artık nereye yapıştırmak isterseniz orada şimşek işareti yapmış olursunuz.

Şimşek işareti yapmanın diğer bir yöntemi ise kopyala-yapıştır yapmaktır. İlk olarak “⚡” buradaki şimşek sembolünü ctrl+c yapıp kopyalıyoruz. Ardından nereye yazmak istiyorsanız oraya ctrl+v yapıp yapıştırabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz yere ctrl+c ve ctrl+v yaparak şimşek işareti yapmış olursunuz. Kopyala yapıştır yapabilmeniz için farklı şimşek işaretini aşağıya da eklemiş olalım.

  • Farklı şimşek işaretleri ==> ⌁ ⚡ 🗲 🗲 ↯ ϟ

Şimşek işaretlerinin büyük puntolu yazılışı:

⌁⌁⌁

⚡⚡⚡

🗲🗲🗲

🗲🗲🗲

↯↯↯

ϟϟϟ

Yukarıdaki şimşek işaretlerini kopyala yapıştır yapabilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir