Klavyeden Türk Bayrağı(☪) Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden Türk bayrağı nasıl yapılır onu resimler halinde anlatacağız.

Klavyeden çeşitli çeşitli şekiller ve semboller yapabiliriz.Tüm şekilli ifadelerin klavyeden yapılışını buradaki yazımızı inceleyerek bakabilirsiniz.Peki ay yıldızlı Türk bayrağı nasıl yaparız şimdi onu anlatalım.

Klavyeden Türk Bayrağı(☪) Nasıl Yapılır?

Klavyeden türk bayrağı(☪) yapmak için özel bir kısayol tuşu maalesef yok.Fakat aşağıdaki anlattığımız gibi yaparsanız türk bayrağını kopyalamış olursunuz ve sonrasında istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

1-) Öncelikle Başlat>Donatılar>Sistem Araçları‘nı açıyoruz.

2-) Ardından açılan yerde “Karakter Eşlem” kısmına giriyoruz.Ya da direkt olarak başlat kısmına karakter eşlem yazarak da burayı açabilirsiniz.

3-) Ardından gelen yerde “Unicode’a git” kısmına 262A kodunu yazıyoruz.Sonrasında otomatikman karşımıza türk bayrağımız çıkmış oluyor.

4-) Ardından türk bayrağımızı kopyalıyoruz ve istediğimiz yere yapıştırıyoruz.

Bu arada türk bayrağımızın html evrensel kodu “U+262A” olarak geçmektedir.Fakat üstteki gibi bayrağımızın sembolüne unicode kısmına U harfini yazmadan 262A yazarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak dilerseniz direkt olarak “☪” burada paylaştığımız ay yıldızlı türk bayrağımızı ctrl+c ile kopyalayıp istediğiniz belgeye veya yere ctrl+v ile yapıştırabilirsiniz.Orada çıkan sembolün mor renkli olduğuna bakmayın.Normalde bu şekilde gözükmektedir.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir