Klavyeden Yıldız (★) İşareti Yapmak

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden yıldız (★) sembolü nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.

Daha önceki yazılarımızda klavyeden bir sürü sembol ve özel işaretler yapmayı anlatmıştık.Bu yazımızda da sizlere klavyeden yıldız işaretini (★) nasıl yaparız onu anlatacağız.Klavyeden alt+554 kombinasyonuyla birlikte yıldız sembolü yapabiliyoruz.Fakat bazı bilgisayarlarda o yıldız “*” bu şekilde görünüyor.Bu da yıldız işareti fakat bu daha çok matematikteki çarpma işareti gibi duruyor.O yüzden bu sembolü yapmanın başka bir yolu da var.Tabii bunlardan önce “” direkt olarak bu sembolü kopyala yapıştır yaparak da istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Öncelikle Başlat menüsünü açıyoruz ve arama kısmına “charmap” yazıyoruz.Ardından “charmap.exe” ‘yi açıyoruz.Sonrasında aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek karşımıza.

Buradan sol alttaki “Gelişmiş görünüm” seçeneğini açıyoruz.

Ardından “Unicode’a git” kısmına 2729 yazıyoruz.Sonrasında otomatikman birbirinden değişik yıldız sembollerimiz açılmış oluyor.Buradan istediğinizi seçerek kopyalayıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Dediğimiz gibi bu sembolleri kopyala yapıştır yaparak da kullanabilirsiniz.Şimdi içi dolu ve içi boş olan tüm yıldız sembollerini aşağıda paylaşalım.

İçi boş yıldız sembolü ==> 
Etrafı siyah(dışı daire) yıldız sembolü ==> 
İçi daire olan yıldız sembolü ==> 
İçi siyah daire olan yıldız işareti ==> 
İç içe 2 yıldız sembolü ==> 
İç içe 3 yıldız sembolü ==> 
Call of Duty oyunundaki yıldız sembolü ==> 
İçi beyaz yıldız işareti ==> 

Şimdilik bu kadar.Tabii ki daha bir sürü yıldız çeşidi var.Hepsine charmap uygulamasından ulaşabilirsiniz.Teşekkür ediyoruz ve yorumlarınızı bekliyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir