1 El (Maç) League of Legends Oyunu Kaç MB İnternet Harcar?

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere 1 el LoL oyunu kaç mb internet harcar onu paylaşacağız.

Ülkemizde en çok oynanan online oyunlardan birisi LoL (League of Legends) oyunudur. Oyun 5’e 5 olarak oynanan bir strateji oyunudur. Oyunu oynamak için internetin gereklidir. Lakin oyunu evden modem wifi üzerinden oynamayıp telefondanki mobil veri ile oynayanlar da olabiliyor. Örneğin memleketinize veya bir yere misafirliğe gittiğinizde kendi telefonunuzun mobil verisine bağlanıp öyle oyuna girmek isteyebilirsiniz. İşte burada en önemli sorun 1 el oyunun kaç MB internet harcadığıdır. Çünkü buna göre oyun atarız ve telefonumuzdaki internet paketinin bitmesini istemeyiz. Peki 1 el LoL oyunu kaç megabayt internet harcar şimdi onu detaylıca anlatalım.

1 El LoL Kaç MB İnternet Harcar?

LoL oyununda 1 maç ortalama 30-40 dakika sürmektedir ve 1 el oyun ortalama 30-40 MB(megabayt) internet harcamaktadır. Evet şaşırmış olabilirsiniz ama gerçekten bu kadar az harcıyor. Yani telefonunuzu modem yapıp bilgisayardan telefonunuza bağlandığınızda 1 el lol oyunundan sadece 30-40 mb arası bir internet harcamış olursunuz. Bu yüzden gönül rahatlığıyla art arda 5-6 oyun atabilirsiniz. Veya daha fazla tercih size kalmış. 🙂

Ayrıca harita harita aşağıya da 1 el oyunun ne kadar harcadığını belirtelim;

  • Sihirdar vadisinde 1 el oyun ==> Ortalama 30-40 mb internet harcamaktadır.
  • Aram (Sonsuz uçurum) ‘da 1 el oyun ==> Ortalama 20-30 mb internet harcamaktadır.
  • Uğursuz Koruluk’da 1 el oyun ==> Ortalama 20-30 mb internet harcamaktadır.

Bunlara ek olarak bazı durumlarda sihirdar vadisinde 30-40 mb netten daha fazlasını harcayabiliyor. Bu yüzden oyunun kesin olarak 30-40 mb harcaması için yapmanız gereken bazı şeyler var. Çünkü bilgisayarınız oyunun yanı sıra bazı ayarlar yüzünden kendiliğinden internet harcayabiliyor. Bunlardan birincisi bilgisayarınız telefondaki internete bağlıyken Windows Update güncellemelerini kapatmanız gerekiyor. Çünkü oyun esnasında windows kendiliğini güncelleyebilir ve aşırı derecede internetiniz azabilir. Bu yüzden ilk önce güncellemeleri kapatın.

Ardından oyundaki güncellemelere dikkat edin. LoL 1-2 haftada bir güncelleme geliyor ve siz oyunu açtığınızda otomatikman güncelleniyor. Burada güncelleme için telefondaki interneti kullanmak yerine sabit interneti (yani evdeki modemi) kullanabilirsiniz. Oyun içi güncellemeyi de geçtikten sonra artık gerisi kolay. Başka bir şey yapmadan oyuna girin ve 30-40 dakika süren oyununuzu oynayın. Ardından internet paketinizi kontrol edin. Burada 30-40 mb harcadığınızı göreceksiniz. (Çünkü daha önceden denenmiş bir durumdur var internette çoğu kişi bu şekilde onaylamaktadır.) Eğer daha fazla harcadığını görürseniz burada sorun oyun içerisinde değildir. Aksine güncellemelerden veya oyun giriş ekranındaki videolardan kaynaklanıyor olabilir. Mesela oyuna giriş ekranında bazen lol videoları çıkıyor onları izlediyseniz ve özellikle hd izlediyseniz bu çok MB harcayabilir. O yüzden onlara da dikkat ediniz.

Kısacası dediğimiz gibi arkadaşlar ortalama 30-40 dakikalık 1 el LoL oyunu yaklaşık olarak 30-40 mb internet harcamaktadır. Ayrıca oyunun grafik ayarları interneti etkilemez. Yani oyunu istediğiniz çözünürlükte oynayın bu durum internet paketinizden yemez bu durum sizin FPS değerlerinizi etkiler. Yani internet olarak kasıntı yaşamazsınız ama bilgisayarınız FPS yüzünden oyundayken kasabilir.

NOT = Ayrıca belirtmeyi unuttuk. Eğer botlara karşı oynarsanız yani oyunda sizden başka online canlı kişi bulunmazsa diğer hepsi bot olursa haliyle daha az internet yer. Orada da ortalama 10-20 mb arası internet harcar diye düşünüyoruz.

Yazımızın sonuna geldik. Verdiğimiz bilgilere ek olarak sormak istedikleriniz varsa yorum alanından yazabilirsiniz. Teşekkürler herkese iyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir