1 El PUBG Oyunu Telefondan Kaç MB İnternet Harcar?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere 1 maç pubg ve pubg mobile oyunu internetten kaç mb harcar onu paylaşacağız.

PUBG dünyanın gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunlarından birisidir. Hem pc versiyonu hem de mobil versiyonu ikisi de çok oynanmaktadır. Hatta mobil versiyonu bilgisayar versiyonunu geride bıraktı desek yanlış olmaz. Genelde yolculukta, bir yere giderken vb. boş zamanlarda pubg mobile çok oynanmaktadır. Pubg mobile hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de 1 maç oyunun kaç mb internet harcadığıdır. Şimdi hem pc versiyonunun hem de mobil versiyonunun kaç mb internet kullandığını anlatalım.

1 Maç PUBG Mobile Oyunu Telefondan Kaç MB İnternet Harcar?

Bilgisayar versiyonundan daha fazla oynanan mobil PUBG mobile oyunu orta-yüksek grafik değerlerinde 1 el 20-25 mb internet harcar. 1 oyun ortalama yarım saat yani 30 dakika sürmektedir. Haliyle 30 dakika pubg mobile oynadığınızda telefon mobil verisinden yaklaşık olarak 25-30 mb internet harcamaktadır. 2 el oynarsanız ortalama 40-50 mb internet harcamış olur. Fakat burada değerleri yüksekse böyledir. Ama en düşük ayarlarda oynarsanız 1 oyun ortalama 10-15 mb internet harcayabilir. Sizin paketiniz düşükse oyunu en düşük grafik ayarlarında oynamanızı tavsiye ederiz.

Ek olarak en düşük grafik ayarlarında 4 kişilik bir takım 1 mobil veriye bağlanıp 1 maç atarsa yani ortalama 30 dakika pubg mobile oynarsa mobil veriden tahmini 20-25 mb internet harcar. Eğer 4 kişi 1 saat boyunca pubg mobile oynarsa ortalama 45-50 mb internet harcanmış olur. Tabii bu değerler duruma göre değişebilir. Eğer telefon tam oyun oynarken arka planda bir şey indirirse veya whatsapp vb. gibi uygulamalardan bildirim, dosya vb. gelirse bu da internetinizin harcanmasına sebep olur. Bu yüzden 1 el oyun 50 hatta 100 megabaytlara kadar çıkabilir. Fakat bu durum dediğimiz gibi oyundan kaynaklanmıyor. O yüzden oyuna başlamadan önce diğer tüm internet harcayacak uygulamaları kapatıp öyle oyuna girin ve az internet harcandığını kendiniz görün. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

1 Oyun PUBG PC Versiyonu Telefonlu İnternet Bağlantısından Ne Kadar Harcar?

Eğer pc üzerinden pubg veya pubg mobile oynarsanız yine hemen hemen aynı değerlerde internet harcanması olur. Yani pc üzerinden oynadığınız pubg veya pubg mobile oyunu 1 el ortalama 20-25 megabyte internet kullanımı harcamış olur. Fakat bilgisayar PUBG versiyonunun grafikleri daha yüksek olduğu için ve siz orta-yüksek grafikte 1 el atarsanız 70-80 mb internet harcayabilir. Çünkü PUBG pc versiyonu ile mobile versiyonu grafik bakımından farklıdır. Bu yüzden normal bilgisayar versiyonu daha fazla internet harcar diyebiliriz.

Ayrıca yukarıda da dediğimiz gibi eğer mobil veri üzerinden bağlantı kuruyorsanız telefondaki arka planda internet ile çalışan uygulamaları kapatmanızda fayda var. Hem böylelikle oyun içindeyken ping ve kasma sorunları da olmaz.

NOT = Arkadaşlar son olarak tekrardan yazalım, dediğimiz gibi 1 el ortalama 20-25 mb internet harcamaktadır. Fakat eğer güncellemeleri ve diğer uygulamaları kapatmazsanız bu değer 50-100’e kadar çıkabilir. Bu bakımdan arka planda çalışan uygulamaları ve güncellemeleri kesinlikle kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Yoksa daha fazla internet harcar.

Umarız faydalı olur. İyi oyunlar ve iyi eğlenceler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir