1 KG Küp Şeker Paketinde Kaç Tane Şeker Vardır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere 1 kilogram küp şeker paketi içerisinde toplam kaç tane küp şeker bulunur onun bilgisini paylaşacağız.

Günlük hayatta çay ve kahve içerken şekerli tüketenler toz şeker yerine küp şeker kullanabiliyor. Yani şekeri küp şeker bazında oranı ayarlayarak tüketim yapıyor. Sadece evlerde de değil kahvehanelerde, AVM’lerde, çay ocaklarında vb. bazı yerlerde de toz şeker yerine küp şeker kullanılmaktadır. Bu yüzden küp şekerler hakkında bazı detaylar merak ediliyor. Merak edilen konuların başında ise küp şeker 1 kg paketinde kaç şeker bulunur sorusudur. Küp şekerleri tam sayısına göre satın almak isteyenler paketin içerisinde kaç şeker vardır sayısını merak edebiliyor. Sizler için kısa bir araştırma yaptık. Şimdi detayları anlatalım.

1 KG Küp Şeker Paketi İçerisinde Kaç Tane Küp Şeker Bulunur?

Küp şekerler genellikle paketlerde kg cinsinden ve hemen hemen sabit oranlarda satılmaktadır daha doğrusu adet miktarları birbirine yakındır. Markadan markaya göre paket içindeki şeker sayısı değişkenlik göstermektedir. Balküpü markası için 1 kg küp şeker paketi içerisinde toplamda 360 tane küp şeker bulunmaktadır. Küp şeker üretiminde ülkemizde ilk sırada olan marka Balküpü markasıdır diyebiliriz. Bal Küpü markasına ait 1 kg paket küp şekerin içinde toplamda 360 adet küp şeker bulunmaktadır. Buradan da hesaplama yaparsak 1000 / 360 = 2,77 çıkar. Yani paketin içindeki 1 küp şeker 2,77 grama eşit olmaktadır. Elbette paketin ağırlığını da çıkartırsak 1 küp şeker yaklaşık 2,5 – 2,7 gram arasına denk gelmektedir diyebiliriz.

Yukarıda da dediğimiz gibi 1 kg küp şeker paketi içindeki miktar markadan markaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Mesela Irmak markasının 1 kg küp şeker paketinde de 360 tane küp şeker vardır. Ama bunun dışında mesela Bor Şeker markasının 1 kg küp şeker paketinde toplamda 405 tane küp şeker bulunuyor. Aynı şekilde Türk Şeker markasının 1 kilogramlık küp şeker paketinde de 405 adet küp şeker mevcuttur.

Markalara göre 1 kg küp şeker içindeki şeker adetleri:

  • Balküpü 1 kg küp şeker paketinde ==> 360 tane küp şeker vardır. (360’lıdır.)
  • Irmak 1 kg küp şeker paketinde ==> 360 tane küp şeker vardır. (360’lıdır.)
  • Bor Şeker 1 kg küp şeker paketinde ==> 405 tane küp şeker vardır. (405’lidir.)
  • Türk Şeker 1 kg küp şeker paketinde ==> 405 tane küp şeker vardır. (405’lidir.)
  • Şafak Küp Şeker (Bim) 1 kg küp şeker paketinde ==> 405 tane küp şeker vardır. (405’lidir.)
  • Petek Küp Şeker (A101) 1 kg küp şeker paketinde ==> 405 tane küp şeker vardır. (405’lidir.)
  • Altınküp Küp Şeker (ŞOK) 1 kg küp şeker paketinde ==> 405 tane küp şeker vardır. (405’lidir.)
  • Carrefour 1 kg küp şeker paketinde ==> 405 tane küp şeker vardır. (405’lidir.)

1 kilo paket içinde bulunan küp şeker miktarları genellikle ya 360 ya da 405 adettir. Bu sayı markadan markaya göre değişmektedir. Yukarıdan markalara göre sayılarına ulaşabilirsiniz.

1 kg küp şeker paketindeki şeker sayıları bu şekildedir. Umarız yararlı olur. Bize destek olmak isterseniz yazımızı beğenebilir ve yorum atabilirsiniz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir