10057 Kart Sahibi Bu İşlemi Yapamaz Hatası Çözümü Nedir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere 10057 kart sahibi bu işlemi yapamaz hatası nedir, çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Artık alışverişlerimizi internetten online şekilde kolaylıkla yapabiliyoruz. Fakat bazı durumlarda kart-bankamatik kartı hatası alabiliyoruz. Bu hatalardan birisi de “10057 kart sahibi bu işlemi yapamaz” hatasıdır. İnternetten online alışveriş yaparken, bir ürün sipariş ederken eğer banka kartınızdan tek çekim, taksitli vb. banka kartı ile herhangi bir ödeme yaparsanız bu hatayı alabilirsiniz. Hatayı aldığınızda korkmanıza gerek yok. Çünkü hatanın çözümü basittir diyebiliriz. Şimdi detaylara geçelim.

10057 Kart Sahibi Bu İşlemi Yapamaz Hatası ve Çözümü Nedir?

Öncelikle bu hata internetten banka kartı ile alışveriş yapılırken karşımıza çıkabiliyor. Mesela bir siteden ürün alacaksınız diyelim. Banka kartı bilgilerinizi sisteme girdikten sonra ödeme butonuna basınca ekranda “10057 kart sahibi bu işlemi yapamaz” uyarısı çıkabilir. Peki bu uyarı ne anlama geliyor, çözümü için ne yapmalıyız hemen anlatalım.

Öncelikle “10057 kart sahibi bu işlemi yapamaz” bu hatanın birçok sebebi olabilir fakat en büyük sebebi banka kartınızın online alışverişe kapalı olmasıdır. Yani eğer kartınız internet üzerinden alışverişe kapalıysa, sınırlama varsa, kısıtlama varsa bu hatayı alabilirsiniz. Bunun için banka müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı internetten alışverişlere açmanız gerekiyor. Kısacası hangi bankayı kullanıyorsanız onun müşteri temsilcisini arayın ve sorununuzu karşı tarafa iletin. Onlar da en hızlı şekilde sizlere yardımcı olurlar. Hatanız çözülür ve artık internetten alışveriş yapabilirsiniz, kartınız hata vermez.

Hatanın diğer bir nedeni ise banka kartınızın bloke olması olabilir. Örneğin geçmiş borçlar nedeniyle kartınız blokeli olabilir ve internetten alışveriş yaparken bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durum için de yine müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Banka müşteri hizmetleri aynı şekilde kartınızın blokesini kaldırabilir. Böylelikle hatayı da çözmüş olursunuz. Kısacası her durumda bu hata ile karşılaşıyorsanız hangi bankayı kullanıyorsanız oranın müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir