192.168.I.I Vodafone TTnet Süperonline

Teknolojik gelişmelere ayak uydurmak bazen zor olabiliyor. Bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar hayatımızın birer parçası haline geldi. Her evde bu cihazlardan en az bir tanesi mutlaka vardır. Evimizde veya ofisimizde yer alan bilgisayarlar, internet bağlantısını sağladığımız önemli cihazlar arasında yerini alıyor.

Bilgisayardan internete bağlanmak için kullanılan araç ise modemdir. Modem, bilgisayara uzaktan internet bağlantısını sağlayan aygıttır. Bağlantının sağlanması için telefon hattı kullanılır. Modemlerin de farklı farklı çeşitleri vardır. İnterneti de farklı kanallar aracılığı ile kullanmak mümkün. Vodafone internet bağlantısı sağlayan kanallardan biridir. Yeni kurulumu sağlanan modemler için yapılması gerekenler nelerdir? 192.168.I.I nedir? Nasıl girişi sağlanır?

http://www.19216811.gen.tr/192-168-l-l-giris-yap-super-online-vodafone-ttnet

192.168.I.I bir IP numarasıdır ve modemlerin ara yüzü olarak kullanılır. Yani yeni aldığınız bir modemi kurmak için kullanmanız gereken numaradır. İnterneti Vodafone –Ttnet ,Speronline üzerinden kullanmak istiyorsanız IP numarası olarak da 192.168.I.I kullanmalısınız.

Yeni almış olduğunuz modeminizin kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için yapılması gerekenleri en basit hali ile sizinle paylaşmak istiyoruz.

  • İlk olarak yapmanız gereken internet adres çubuğuna 192.168.I.I Vodafone yazmanız gerekiyor. Sonrasında ENTER tuşuna basın.
  • Karşınıza çıkan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre talep edilecek. TTNET kullanıcısı iseniz Kullanıcı adı olarak ‘ admin ‘ yazmanız gerekiyor. Şifre alanını ise boş geçebilirsiniz. ( ENTER tuşuna basarak ilerleyebilirsiniz.)
  • Bir sonraki aşama ise modem şifresinin girişini yapmaktır. Modem şifrenize kullanım kılavuzundan veya modeminizin arkasında yer alan bilgiden ulaşabilirsiniz.
  • Modem girişi yapıldıktan sonra ilk giriş yapılan şifrenin değiştirilmesi için karşınıza bir ekran çıkacak. Modeminizin bir başkası tarafından kullanılmasını istemiyor iseniz tahmini zor olan bir şifre kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle harf, rakam ve sembol karışımı şifrelerin tahmini çok zordur.

Kurulum esnasında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında yukarıda belirtilen adımları baştan başlayarak tekrarlamanız gerekecektir. Modeminizi fabrika ayarlarına döndürebilmek için, modemin üzerinde yer alan tuşa yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Kurulum sorunsuz olarak gerçekleştikten sonra modeminiz aracılığı ile internetin tadını çıkartabilirsiniz.

Kaynak: http://www.19216811.gen.tr/192-168-1-1-giris-problemleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir