2016 Rio Olimpiyatlarına Katılan Türk Sporcular Listesi

Merhabalar bu yazımda sizlere 2016 Rio olimpiyat oyunlarına katılan tüm Türk sporcuların isimlerini paylaşacağım.Umarım faydalı olur.

Şimdi ise spor dallarındaki Türk sporcuların isimlerine geçelim.

Atıcılık;

Erdinç Kebapçı, Yavuz İlnam, İsmail Keleş,Yusuf Dikeç

Atletizm;

Sultan Haydar, Bekir Karayel, Ercan Muslu, Meryem Erdoğan, Esma Aydemir, Kaan Kigen Özbilen (maraton)

Ali Kaya (5000 ve 10000 metre)

Halil Akkaş, Tarık Langat Akdağ (3000 metre engelli)

Ramil Guliyev (100 ve 200 metre, 4×100 metre bayrak)

Emel Dereli (gülle atma)

İlham Tanui Özbilen (1500 metre)

Jak Ali Harvey (100 ve 200 metre, 4×100 metre bayrak)

Tuğba Güvenç, Özlem Kaya (3000 metre engelli)

Eşref Apak, Tuğçe Şahutoğlu, Kıvılcım Kaya Salman (çekiç atma)

Yasmani Copello Escobar (400 metre engelli)

Karin Melis Mey (uzun atlama)

Yasemin Can (5000 ve 10000 metre)

Aras Kaya, Meryem Akdağ (3000 metre engelli ve 5000 metre)

Emre Zafer Barnes (100 metre ve 4×100 metre bayrak)

Mert Atlı, Ersin Tacir (20 kilometre yürüyüş)

Polat Kemboi Arıkan (10000 metre)

Şeref Osmanoğlu (3 adım atlama)

İzzet Safer, Furkan Şen,Cumali Umutcan Emektaş (4×100 metre bayrak)

Badminton;

Özge Bayrak

Basketbol;

Kadın basketbol milli takımımız katılacak ve 12 kişiden oluşmakta.İsimler bu şekildedir:

Lara Sanders
Esra Ural
Şaziye İvegin Üner
Ayşe Cora
Tilbe Şenyürek
Nevriye Yılmaz
Işıl Alben
Bahar Çağlar
Şebnem Kimyacıoğlu
Birsel Vardarlı Demirmen
Tuğçe Canıtez
Olcay Çakır

Binicilik;

Ömer Karaevli

Bisiklet;

Onur Balkan ve Ahmet Örken

Boks;

Önder Şipal (75 kilo)

Onur Şipal (69 kilo)

Mehmet Nadir Ünal (81 kilo)

Batuhan Gözgeç (64 kilo)

Ali Eren Demirezen (Artı 91 kilo)

Selçuk Eker (52 kilo)

Cimnastik;

Ferhat Arıcan ve Tutya Yılmaz

Eskrim;

İrem Karamete

Güreş;

Rıza Kayaalp (grekoromen stil 130 kilo)

Selçuk Çebi (grekoromen stil 74 kilo)

Cenk İldem (grekoromen stil 98 kilo)

Taha Akgül (serbest stil 125 kilo)

Selim Yaşar (serbest stil 86 kilo)

İbrahim Bölükbaşı (serbest stil 97 kilo)

Soner Demirtaş (serbest stil 74 kilo)

Mustafa Kaya (serbest stil 65 kilo)

Süleyman Atlı (Serbest stil 57 kilo)

Elif Jale Yeşilırmak (kadınlar 58 kilo)

Yasemin Adar (kadınlar 75 kilo)

Buse Tosun (kadınlar 69 kilo)

Hafize Şahin (kadınlar 63 kilo)

Bedia Gün (kadınlar 53 kilo)

Halter;

Daniyar İsmayilov (erkekler 69 kilo)

Mehtap Kurnaz (kadınlar 63 kilo)

Duygu Aynacı (kadınlar 69 kilo)

Assiya İpek (kadınlar 75 kilo)

Judo;

Bekir Özlü (erkekler 60 kilo)

Dilara Lokmanhekim (kadınlar 48 kilo)

Büşra Katipoğlu (63 kilo)

Kayra Almira Sayit (kadınlar artı 78 kilo)

Kano;

Lasma Leipa

Kürek;

Hüseyin Kandemir ve Cem Yılmaz

Masa Tenisi;

Melek Hu ve Ahmet Li

Modern Pentathlon;

İlke Özyüksel

Okçuluk;

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz

Tekvando;

Servet Tazegül (68 kilo)

Nur Tatar (67 kilo)

Tenis;

Çağla Büyükakçay

Yelken;

Nazlı Çağla Dönertaş (kadınlar laser radial)

Deniz Çınar-Ateş Çınar ikilisi (470 sınıfı)

Alican Kaynar (Finn sınıfı)

Onur Cavit Biriz, Dilara Uralp (rüzgar sörfü RS:X)

Yüzme;

Viktoria Zeynep Güneş (100 ve 200 metre kurbağalama, 200 ve 400 metre karışık)

Nezir Karap (400 metre serbest)

Nida Eliz Üstündağ (200 metre kelebek)

Ekaterina Avramova (200 metre sırtüstü)

Tüm Türk sporcularımıza başarılar diliyoruz.Umarız bir çok dalda altın madalya alırlar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir