Türkiye Geneli Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere Ramazan ayında hatimle teravih namazı kıldıran camilerin isimlerini paylaşacağız.

Ramazan ayı yaklaşıyor ve hatimle teravih namazı kılmak isteyenler cami arayışlarına başladı.Hatimle teravih namazıyla normal teravih namazı arasında maksimum 20-25 dakika fark vardır.Bu yüzden madem teravih namazı kılıyoruz hatimli kılalım daha sevap olsun diyen epey bir vatandaşımız bulunmaktadır.Hatimle teravih namazı kılmak isteyenlerin sayısı arttığından camilerin sayısı da aynı orantıda artmış bulunmaktadır.En azından her ilçeye minimum 1-2 hatimli teravih namazı kıldıran cami bulunmasını umuyoruz.

Türkiye genelinde bazı illerimizin belediyeleri 2017 yılı içerisinde hatimle teravih namazı kıldıran camilerin isimlerini açıkladı.Şimdi lafı uzatmadan bu illerimizi ve camilerimizi paylaşalım.Öncelikle İstanbul ilimizdeki hatimli teravih namazı kıldıran camileri paylaşalım.

İstanbul’da Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

2017 yılı Ramazan ayı için İstanbul ilimizde hatimle teravih namazı kıldıran camilerin listesi henüz açıklanmamıştır.Lakin geçen seneki camilerde olacağını ön görüyoruz.Geçen seneki hatimle teravih namazı kıldıran camilerin isimlerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.Bu senekiler açıklandığında yazımızı güncelleyeceğiz.

Ankara’da Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

Ankara ilinde hatimle teravih namazı kılınacak camilerin isimleri için henüz diyanetten bir açıklama yapılmamıştır.Fakat buradaki diyanetin sitesinden duyuruları takip ederek camilerin listesine erişebilirsiniz.

İzmir’de Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

İzmir şehrimiz için 2017 yılındaki hatimle teravih namazı kıldıran camilerin adları henüz açıklanmamıştır.Fakat buradaki linkte geçen sene hatimle teravih namazı kıldıran camilerin isimleri bulunmaktadır.Büyük ihtimalle bu sene de aynı camilerde kılınacaktır.

Erzurum’da Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

2017 yılı Ramazan ayında Erzurum ilimizde hatimle teravih kıldıran camilere buradan ulaşabilirsiniz.

Konya’da Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

Konya ilimizde 2017 senesinde hatimle teravih namazı kıldıran camilerin isimlerine buradaki siteden ulaşabilirsiniz.

Karaman’da Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

Karaman ilimizde bu sene hatimli teravih kılınan camilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kocaeli(İzmit)’de Hatimle Teravih Namazı Kıldıran Camiler

Kocaeli(İzmit) ilimizdeki hatimle teravih namazı kıldıran camiler 2017 yılı için yine açıklanmamıştır.Fakat geçen seneki yani 2016 senesi için hatimle teravih kıldıran camilere buradan ulaşabilirsiniz.Büyük ihtimalle geçen seneki camilerle bu seneki camiler aynıdır.Siz yine de kendi çevrenizde soruşturun.Diyanet güncel cami isimlerini açıkladığında siteye ekleyeceğiz.

Evet şimdilik internette yer alan güncel cami listeleri bu şekildedir.Diğer illerimizde kılınacak olan hatimli teravih camilerine diyanetin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.Hangi ilde yaşıyorsanız Google’da “yaşadığınız il+diyanet” (mesela samsunda yaşıyorsunuz “samsun diyanet” diye aratın.) şeklinde aratma yaparsanız son duyuralara ulaşabilirsiniz ve 2017 yılı içerisinde kılınacak olan hatimli teravihlerin hangi camilerde kılındığını kontrol edebilirsiniz.

Önemli Not=Ek olarak sizlerin bildiği hatimli teravih namazı kıldıran camiler varsa isimlerini aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.Bu sayede namazı kılmak isteyen diğer vatandaşlarımıza yardımcı olmuş olursunuz ve büyük sevaba girmiş olursunuz.Şimdiden yardımcı olanlara sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.Allah razı olsun.

Hatimli teravih namazı kıldıran diğer camilerin isimlerini zamanla sitemize ekleyeceğiz.Herkese hayırlı günler iyi ilimler dileriz…

NOT = Bu camiler en son senenin verilerine göre eklenmiştir.O yüzden güncel hatimli teravih namazı kıldıran camilerin isimlerini lütfen diyanetin sitesinden sorgulatınız.Veya yukarıda verdiğimiz camilerin imamlarıyla iletişime geçip onlara sorabilirsiniz.Teşekkürler.

YORUMLAR

  1. İstanbul Yavuz Sultan Selim Camii

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir