62 Sayısından Tavşan Çizimi Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere 62’den tavşan nasıl çizilir onu adım adım anlatacağız.

Resim derslerinde kullanabileceğiniz bazı kısayol çizimleri mevcuttur. Bunlardan birisi de tavşan çizimidir. Normalde zor gibi dursa da 62 sayısından tavşan çizmek oldukça kolaydır diyebiliriz. Şimdi sizlere adım adım 62’den tavşan çizimi nasıl yapılır onu anlatalım.

62’den Tavşan Nasıl Çizilir?

1-) Arkadaşlar öncelikle 62 sayısını çiziyoruz. Çizimin tavşana daha çok benzemesi için 6 rakamının alt kısmını biraz geniş yapıyoruz aşağıda gördüğünüz gibi.

2-) Ardından 6 ve 2’nin alt kısımlarını birleştiriyoruz. Yani alt kısmına bir çizik atıyoruz ve birleştiriyoruz. Ardından üst tarafına tavşanın kulaklarını yapmamız için aşağıda gördüğünüz gibi 6 ve 2’nin üst kısımları kesişecek şekilde kalp çizimi yapıyoruz. Daha doğrusu kalbe benzer bir çizim diyebiliriz.

3-) Akabinde 2’nin üst tarafına tavşanımızın gözünü çiziyoruz. Sonrasında yine 2’nin içerisine orta yere aşağıda gördüğünüz gibi tavşanın ağzını çiziyoruz. Ve bu şekilde 62’den kolaylıkla tavşanımızı çizmiş oluyoruz.

4-) Son olarak tavşanı boyayabilirsiniz. Biz örnek amaçlı pembe renge boyadık. Ardından altına da efekt açısından çimen çizdik.

5-) Evet arkadaşlar 62 sayısından hızlı şekilde böyle tavşanlar çizebiliriz. Tabii ki çok güzel olmadı çünkü burada amaç hızlı şekilde çizimi öğrenmektir. Yoksa daha güzel profesyonel tavşan çizimleri tabii ki mevcuttur. Dediğimiz gibi kötü gibi olsa da çizimin nasıl yapılacağını umarız anlamıştırsınız. Siz tabii ki daha güzellerini çizersiniz. Yorum atmayı unutmayınız.

Bu şekilde 62 sayısından tavşan resmi çizebilirsiniz. Dilerseniz bizim de yaptığımız gibi tavşanı renkli yapabilir veya içini boyayabilirsiniz. İyi çalışmalar ve iyi dersler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir