ABD’de Aylık Asgari Ücret Ne Kadardır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Amerika Birleşik Devletleri ülkesindeki asgari ücret aylık olarak ne kadardır onu paylaşacağız.

Asgari ücret bir ülkede işçilere verilen standart maaş olarak bilinmektedir. Asgari ücret fiyatı ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Daha önceden Fransa, İngiltere gibi ülkelerin asgari ücretlerini paylaşmıştık. Onlara sağ üst taraftaki arama butonunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim ABD ülkesinin aylık asgari ücreti fiyatını tl ve dolar olarak paylaşmaya.

ABD’de Aylık Asgari Ücret Ne Kadardır?

ABD’de saatlik olarak verilen asgari ücret 7,25 dolardır. İşçilerin günlük standart çalışma saati 8 saat olduğundan ve haftada 40 saat ettiğinden bu miktarı 40 ile çarpalım. Bu da 290 dolar etmektedir. Yani haftalık asgari ücret fiyatı 290 dolardır. Bunu da 4 ile çarparsak aylık ücreti buluruz. Yani ABD’de aylık asgari ücret 1160 dolar etmektedir. Bunu da tl’ye çevirirsek 5550 tl etmektedir.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Google aramalarında ABD’de saatlik asgari ücret 7,25 dolar olarak belirtilmektedir. Yukarıda yaptığımız hesaba göre de aylık 1160 dolar asgari ücret fiyatı vardır. Kanıtı da üstteki resimdir diyebiliriz.

Bu yazımızda Amerika’nın işçilere verdiği aylık asgari ücreti ne kadardır onu paylaştık. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir