About: Blank Ne Demek? About Blank Ne Anlama Geliyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere about:blank ne demek, ne anlama gelir onu anlatacağız.

About:blank internet tarayıcıların açtığımızda ilk olarak karşımıza çıkan boş bir sayfadır. Genel olarak böyle tanımlayabiliyoruz. Peki bu açılış sayfası ne anlama geliyor. Türkçe karşılığı ne demek şimdi kısaca öğrenelim.

About Blank Ne Anlama Gelir?

About blank kelime anlamı olarak about : hakkında ve blank : boş demektir. Yani kısaca about blank, hakkında boş bir sayfa anlamına geliyor. İnternet tarayıcılarından adres çubuğuna “about:blank” yazıp açarsanız boş bir sayfayla karşılaşırsınız.

About blank sayfası

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi about blank sayfası tamamen beyaz ekran, boş bir sayfadır. Bu about:blank sayfası tarayıcıyı yeni açarken karşımıza çıkıyor. Veya yeni sekme açarken de bu sayfa aktif oluyor.

Kısacası about blank sayfası Chrome, Safari, Mozilla, İnternet Explorer vb. gibi tarayıcılarda açılabilen boş beyaz bir sayfadır. Tam olarak Türkçe karşılığı olmasa da about “hakkında” ve blank “boş” anlamlarına geliyor. Haliyle hakkında boş bir sayfa manasına geliyor diyebiliriz. Bu sayfayı açarsanız ekran tamamen beyaz boş bir sayfaya dönüşür.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir