Adsense Maksimum Kazanç İçin Reklam Yerleşimi

Google adsense reklamları alıyorsunuz ve hatırı sayılır bir kazanç elde etmek istiyorsunuz.Bunun için adsense reklam yerleşiminizin çok iyi yapılması gerekiyor.

Öncelikle bazı yaptığım denemelere göre sitelerin sağında ve solunda bulunan sabit reklam bannerları gerçekten çok iyi kazançlar bırakıyor.Bunların boyutu 120*600 ve 160*600 olanlardır.Örnek verecek olursak milliyet haber sitesinin sağ üst tarafında sabit reklam alanı var.Bunlar gibi sizler de kendi sitelerinizde varsa o kısımda boş alanınız muhakkak bu reklamlara başvurun.Gerçekten çok faydası olacaktır ve kazançlarınız artacaktır.

Ben daha önceden deneme yapmıştım.Ortalama 500-1000 tekil hitli siteye sağa ve sola sabit banner reklamları koydum ve 1 gün bekledim.Gün sonunda bu hitlerle 5 tl geldiğini gördüm.Normalde 500-1000 hitli siteye ortalama 1-2 tl geliyordu.Elbette temadan temaya bannerlar değişebilir ama bu dediğim sağ ve sol sabit reklamları kesinlikle kazanç arttırıyor.Çünkü sitenin köşelerinde olduğu için siteye giren kullanıcı sayfa şablonuna bakıyor yazıları,resimleri vs. görüyor bunlara ek olarak sağ ve sol taraflara yani sitenin uç kısımlarına da özellikle bakıyor, merak ettiğinde ise tıklıyor.

sağ ve sol reklam sabit

Bu alanlara ek olarak bağlantı reklamları da çok önem taşımaktadır.Özellikle konu içinde üst ve alt kısımlara bu reklam türlerinden koyabilirsiniz.Eğer sitenizde özgün yazılar vs. varsa bağlantı reklamları tavsiye ediliyor.Kullanıcı sürekli yazı okuyacağı için yazı türlü reklamlara tıklama olasılığı da yüksek oluyor.

Şimdi gelelim bir sitede bulunması gereken maksimum kazanç sağlayan reklam alanlarına.Google en fazla 3 reklam alanı kabul etmektedir.Siteniz lider bir site ise bu sayı artabilir.

***1 konu üstü bağlantılı reklam,1 konu altı bağlantılı reklam ve 1 adet sidebara 300*250 görsel reklam.

***1 sağ sabit 160*600 görsel reklam,1 sol sabit 160*600 görsel sabit ve 1 sidebar 300*600 görsel reklam.

***1 logo yanı 728*90 görsel banner,1 konu içi 320*100 büyük mobil görsel banner ve 1 sidebara 300*250 görsel reklam.

Şimdilik benim reklam yerleşimi tavsiyelerim bu alanlardır.Kullanarak farkı siz de görebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir