Adsense Ödeme Eşiği Para Miktarı Nereden Ayarlanır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Adsense’de ödeme eşiğini nereden değiştirebiliriz onu resimli olarak anlatacağız.

Google Adsense, web sitelerinden kazanç sağlamak isteyenler için kurulmuş olan en iyi reklam platformudur diyebiliriz. Adsense Google’a ait bir servistir. Eğer bir web siteniz varsa www.adsense.com’a girerek reklam başvurusunda bulunabilir ve eğer onay alırsanız reklamları sitenizde yayınlayabilirsiniz. Böylelikle para kazanabilirsiniz.

Adsense hesabınızda 200 tl veya üzeri bakiye olduğunda otomatikman ödeme alıyorsunuz. Adsense’nin normal belirlediği ödeme eşiği miktarı 200 TL’dir. Fakat bu ödeme eşiğini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Mesela ödeme eşiğini 1000 tl yaparsanız hesabınızda o ay içerisinde 1000 tl ve üzeri kazancınız olursa bankaya paranız yatar demektir. Fakat bin tl’nin altında bir kazanç olursa bu kazanç bir sonraki aya aktarılır. Ödemeleri aydan aya değil de 3-4 ayda bir almak isteyenler için ödeme eşiğini ayarlamak önemli bir konudur diyebiliriz. Şimdi sizlere ödeme eşiği nereden değiştirilir onu anlatalım.

Adsense Ödeme Eşiği Değiştirme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle Google Adsense’e giriyoruz. www.adsense.com‘u açarak giriş yapabilirsiniz. Ardından sol menüden “Ödemeler” kısmını açıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak. Buradan alttaki ayarlar bölümünden “Ayarları Yönet” linkine basıyoruz.

3-) Sonrasında ödeme hesabı alanından aşağıda gördüğünüz gibi “Ödeme planı” kısmı mevcut. Oradaki kalem işaretine yani düzenleme işaretine basıyoruz.

4-) Sonrasında buradan ise 200 tl’yi istediğimiz miktarla değiştirebiliyoruz.

5-) Mesela biz 200 tl yerine 1000 tl yazdık. Değiştirdiğiniz para miktarını yazdıktan sonra sağ alttaki “Kaydet” butonuna basıyoruz.

6-) Böylelikle Google Adsense ödeme eşiği miktarını değiştirmiş oluyoruz. Bundan böyle aylık kazandığınız miktar değiştirdiğiniz miktarın altında olursa o ay ödeme almayacaksınız anlamına gelir. Ama ödeme eşiğinden büyük olursa her türlü o ay ödeme alırsınız demektir.

Bu şekilde adsense ödeme eşiği miktarını dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Soru ve önerileriniz için yorum atabilirsiniz. Teşekkürler bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir