Adsense “Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz…” Hatası Çözümü

Herkese merhabalar arkadaşlar son zamanlarda Adsense’in vermiş olduğu “Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, fakat isteğinizi şu anda işleyemiyoruz. Mühendislerimiz bu problemden haberdar edildi ve çözmek için üzerinde çalışacaklar.” hatası mevcuttur.Bu hatanın çözümünü sizler için araştırdık umarız faydalı olur.

Bu hatayı aldığınızda sakın korkmayın arkadaşlar.Hata mesajında da yazdığı gibi Google Adsense mühendisleri bazı hesaplarda inceleme yapıyor.Büyük ihtimalle istatistik çıkartıyor olabilirler.Yani genel bir Türkiye istatistiği.Mesela 13 Nisan 2017’de Türkiye’nin to oranı veya tbm oranı gibi verilere bakıyor olabilirler.Ya da mühendisler daha farklı şeylere de bakıyor olabilirler.

O yüzden korkmanın bir anlamı yok.Paneliniz eninde sonunda açılacaktır.Peki bu hatayı alanlar paneline nasıl girecekler şimdi onun çözümüne geçelim.

Öncelikle arkadaşlar bu hatayı alıyorsanız “www.google.com/adsense/m/” sayfasından google adsense panelinize erişebiliyorsunuz.O yüzden dediğimiz gibi hesabınıza bir şey oldu diye korkmanıza gerek yoktur.Tabii ki bu linki masaüstünden açmanız gerekiyor.Ek olarak bu linkteki panel eski görünümü içeriyor.Yani bu panelden detaylı bilgilere ulaşamazsınız.Linke girdiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.(Resmi göremeyenler adblock uygulamasını kapatırlarsa görebilirler.)

Gördüğünüz gibi arkadaşlar “https://www.google.com/adsense/m/” linkine girerek geçici panelinize ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL ÇÖZÜM:

Arkadaşlar eğer aşağıdaki gibi “Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, fakat isteğinizi şu anda işleyemiyoruz. Mühendislerimiz bu problemden haberdar edildi ve çözmek için üzerinde çalışacaklar.” şeklinde bir hata alıyorsanız bunun çözümü için tarayıcınızdaki Adblock eklentisini kapatmanız daha doğrusu pasif yapmanız gerekiyor. Yani eğer Adsense’den bu hatayı alıyorsanız adblocku kapatırsanız hatayı almazsınız. Önceden yukarıda anlattığımız gibi sonun /m/ linki ekleyince açılıyordu fakat sanırım o kısım daha çalışmıyor. Alternatif ve kesin çözüm ise Adblock eklentisini Google Adsense üzerinde durdurmaktır.

Bu hatanın çözümü de bu kadardır.Gerçek panelinizin açılması için duruma göre ortalama 2-3 gün beklemeniz gerekebilir.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi günler bol kazançlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir