Akbank Kart İnternetten Alışveriş & Temassız Ödeme Nasıl Açılır ve Kapanır?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Akbank banka kartını internetten alışveriş ödemesine ve temassız ödemeye nasıl açılır ve kapanır onu göstereceğiz.

Akbank yeni sürüm banka ve kredi kartlarında temassız ödeme özelliği mevcuttur. Fakat bu temassız ödeme bazen olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Şöyle ki, mesela Allah korusun kartınız çalındığında veya kartınızı kaybettiğinizde başka bir kişi sizin kartınızdan temassız ödemeyle harcama yapabilir. İşte bu durumun önüne geçmek için kartınız çalındığı zaman anında internet şubesine girerek temassız ödemeyi pasif yapabilir yani kapatabilirsiniz. Aynı şekilde eğer kartınız güvende olmasını istiyorsanız internetten ödemeyi de kapatabilirsiniz. Veya tam tersi kullanacağınız zaman bu 2 ayarı aktif edebilirsiniz. Üstelik bunlar için Akbank şubesini aramaya gerek yok. Her şey internet şubesinden yani web sitesinden kolaylıkla hallolabiliyor. Şimdi görseller eşliğinde anlatalım.

Akbank Banka Kartını İnternetten Alışverişe ve Temassız Ödemeye Açma ve Kapama Nasıl Yapılır?

1-) Akbankta internet alışverişi açma & kapama ve temassız ödeme açma & kapama aynı yerden yapılmaktadır. Öncelikle akbank internet şubesine giriyoruz. Resmi akbank.com sitesinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. İnternet şubenize bireysel giriş yaptıktan sonra üst menüden “Kartlarım” kısmına giriyoruz. Ardından açılan seçeneklerden “Akbank Kartlarım” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında sağ tarafta en altta “Ayarlar” bölümü çıkacak. Oraya basıyoruz.

3-) Ayarlar kısmına gelince aşağıda gördüğünüz gibi “İnternetten Alışveriş” ve “Temassız Ödeme” seçenekleri karşımıza çıkacak. İşte buradan hangi ayarı değiştirmek istiyorsanız onun üstüne tıklayın.

4-) Mesela İnternetten alışveriş kullanımını açma veya kapama yapacaksanız üzerine tıklayın. Ardından aşağıdaki gibi bir kısım ekrana gelecek. Buradan “Açık” veya “Kapalı” yaparak internetten ödemeleri açıp kapatabilirsiniz. Ardından “Devam” butonuna basarak onaylayabilirsiniz.

5-) Dilerseniz temassız ödemeyi de bu şekilde açıp kapatabilirsiniz.

Bu şekilde Akbank kartınızı internetten ödemelere açma/kapama yapabilirsiniz. Aynı şekilde temassız ödemeyi de açabilir veya kapatabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir