Akıllı Telefonlarda Her Uygulamaya Ayrı Ayrı Şifre Nasıl Konulur?

Merhabalar herkese bu yazımda sizlere akıllı telefonlarda her uygulamaya veya her oyuna ayrı ayrı şifre nasıl oluşturabiliriz onu anlatacağım.Herkese iyi okumalar dilerim.

Öncelikle arkadaşlar telefonlarımızı daha güvenli hale getirebilmek için sadece giriş ekranına şifre koymamız yeterli olmuyor.Bazı zamanlar ayrı ayrı uygulamalar veya oyunlarımız için de ekstradan şifre oluşturmamız gerekiyor.İşte bunun için de bazı uygulamalar mevcut.

Örneğin “360 Security” uygulaması.Bu uygulama sayesinde telefonunuzdaki istediğiniz uygulamalara ek olarak şifre kurabiliyorsunuz.Yani bu şifreyi telefonunuzdan girmeden bu uygulamayı açamıyorsunuz.Mesela diyelim whatsapp mesajlarınızı sürekli başkaları okuyor.Bunun için whatsapp uygulamasına 360 security programını kullanarak ekstra bir şifre oluşturabiliyorsunuz bu sayede bu şifreyi sizden başkası bilmediği için whatsapp’ınıza da kimse giremiyor.360 security uygulamasını google play store’dan indirebiliyorsunuz.

Şimdi gelelim detaylı anlatımına;

1-)Öncelikle google play store’yi açıyoruz.(eğer ios kullanıyorsanız apple store’dan da indirebilirsiniz.)

2-)Sonrasında “360 Security” programımızı indiriyoruz ve telefonumuza kuruyoruz.

3-)Sonrasında programımıza giriş yapıyoruz ve “Uygulama Kilidi” butonuna basıyoruz.

telefondaki-uygulamalara-ozel-sifre-kurmak-1

4-)Sonrasında oradan hangi uygulamaya kilit koymak istiyorsak uygulamamızın yanına tik işareti yapıyoruz.Mesela whatsapp’a şifre koyacağız diyelim.Whatsapp uygulamasının yanına tik işareti koyuyoruz.

telefondaki-uygulamalara-ozel-sifre-kurmak-2

5-)Sonrasında whatsapp uygulaması için oluşturacağımız kilit desenini çiziyoruz.

telefondaki-uygulamalara-ozel-sifre-kurmak-3

6-)En sonunda ise onayla butonuna basıyoruz ve şifremizi kurmuş oluyoruz.Bu yaptığımız sadece whatsapp programı içindir.Eğer isterseniz diğer programlar için de aynı şekilde aynı yerden şifre oluşturabilirsiniz.

telefondaki-uygulamalara-ozel-sifre-kurmak-4

Şifre oluşturma işlemi bu kadardır.Umarım faydalı olur.Herkese kolay gelsin…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir