Alexa Sıralama Arttırma Yöntemleri

Bu yazımda sizlere alexa sıralama yükseltme yöntemlerinden bahsedeceğim.Bir sürü yöntem var ama kendi bildiğim bazı taktikleri anlatacağım.

Maddeler halinde başlayalım=

1-) Alexa Rank Kodu Eklemek;

Öncelikle alexa değerlerinizin daha çabuk yükselmesi için alexa rank kodlarını kendi sitenize eklemeniz gerekiyor.Alexa rank kodlarını eklememiz için öncelikle buraya giriyoruz.Sonrasında aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi istediğiniz kodları sitenizde her hangi bir yere yapıştırıyorsunuz.Genelde footera konuluyor.Bu kod sayesinde alexa değerimiz daha hızlı yükselecektir.

alexa kodları 1

Kodlar bu şekildedir;

<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/siteniz.com”><script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=siteniz.com”></script></a>

2-) Tarayıcınıza Alexa Toolbar Yükleyin;

Tarayıcınıza alexa toolbar yüklemeniz gerekiyor.Bu sayede yine aynı şekilde ciddi yükselişler yaşayacaksınız.Hem yerelde hem globalda siteniz oldukça yükselecektir.

Alexa toolbarı buradan yükleyebilirsiniz.

Toolbarın tarayıcıda görüntüsü bu şekilde olacaktır.

alexa toolbar 1

3-) Sitenizi Webmaster Forumlarında Tanıtın;

Sitenizi webmaster forum sitelerinde tanıtabilirsiniz.Neden mi? Çünkü webmaster forum sitelerindeki kullanıcıların %90 ında alexa toolbar yüklüdür ve genelde yeni gördüğü siteleri hatta çoğu açtığı sitelerde alexa toolbara tıklayarak bir nevi site kalitesine bakıyor diyebiliriz.Şahsen ben her sitede alexa toolbara tıklıyorum.

Peki bunun faydası ne diyeceksiniz.Sizin sitenizde başka bir kullanıcı alexa toolbara tıklayarak geziyorsa sitenizin alexa değeri ciddi bir şekilde yükselişe geçer.Tabiki bu 1-2 kişiyle olacak iş değil.Günde mesela sürekli olarak 10 yabancı ip den toolbara tıklansa alexa değeriniz epey artar diyebilirim.

4-) Kullanıcıların Sitenizde Uzun Bir Süre Vakit Geçirmesi Gerekiyor;

Son olarak ise sitenize girenlerin sitenizde epey bir kalması gerekiyor.Bu sayede alexa da epey bir düşecektir.Bunun için bazı webmaster sitelerinde alexa grupları var.Onlara katılabilirsiniz.Bu gruplar sayesinde gruptaki herkes birbirinin sitesine giriyor ve uzun süre siteden ayrılmıyor.Hem alexa toolbara tıklıyor hem sitede geziniyor.Böylelikle herkesin alexa değeri artmış oluyor.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.İlerleyen zamanlarda yeni yöntemleri yazacağım.İyi çalışmalar dilerim.

YORUMLAR

  1. yerel ve kaliteli backlink almanız diğer bir faktör, forumlar harici hem ziyaretçi hemde backlink almanın bir diğer yoluda yorum yaparak sitenize ek olarak fayda sağlayacaktır.Bu konu hakkında benimde bir yazım var http://enginonal.com.tr/alexa-dusurme-yontemleri.html faydalanmak isteyen arkadaşlar bir göz atabilirler.

  2. Hocam cok guzel bir aciklama ve yazi olmus ama BEnde Burdan Bazi arkadaşlari uyarmak istiyorum hit Sitelerinden Hit almayın ücretsiz diye aldıgınız surf deninen sistemle kazanıp kazandııyorlar ya onlara inanmayin Cunki İlerde parali cevirdiklerinde sizlerde ordan surf ücretsizken ücretli cevirdiklerinde kesın almazsınız ozaman işte google fena bir düşüş yasıyorsunuz sonra google sizin ilagal iş cevirdinizi anliyor sonra ne mi oluyor Google ya spam yada başka cezalar Veriyor ve bu cezalarin cogu gozukmuyor uyarılmıyor Nasıl cezalarmi Misal hit eskisi gibi oldu ama attınız urun blok fazla ilerlemez yanı sizi geride birakir her zaman bi dunya görunmez cezalar var bunlardan uzak durun hit siteleri Hic bişey degildir sadece bi anlik hit Ve sonrasi ücretli yapıyorlar mileti soyuyorlar başka bişey degil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir