Amazon Türkiye Açıldı! Amazon TR’de Ücretsiz Üyelik Nasıl Açılır?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere gündeme bomba gibi düşen bir haberden bahsedeceğiz. Hadi şimdi detaylara geçelim.

Amazon Türkiye açıldı. Evet yanlış duymadınız. Dünya e-ticaret devi amazon.com Türkiye’de amazon.com.tr olarak faaliyetlerine başladı. Bundan böyle amazon sitesine girip sipariş verip aylarca ürünün Türkiye’ye gelmesini beklemeyeceğiz. Daha doğrusu gümrükten geçer mi geçmez mi onu da beklemeyeceğiz. Artık amazon ülkemizde hizmet vermeye başladı. Bundan sonra vereceğiniz siparişler İstanbul’dan Türkiye’nin yer yerine ulaşacak. Sipariş verdiğiniz andan itibaren en geç 2-4 iş gününde ürünün elinizde olması bekleniyor.

Henüz ülkemize yeni giriş yaptıkları için ürün çeşitliliği bakımından şuanlık yetersiz görünüyor. Fakat haftalar sonra amazon.com.tr ülkemizin en iyi ilk 3 e-ticaret sitesi arasına girmeyi başarabilir. Çünkü gerçekten fiyatları uygun diye amazon.com sitesinden ürün alan sipariş veren binlerce vatandaşımız bulunuyor. Haliyle aynı ucuzluk amazon.com.tr yani ülkemizdeki amazon’da da olursa hiç kuşkusuz ilk 3’e girebilir. Zaten site değerlerine baktığımızda şimdiden bile binlerce kişinin girdiğini görebiliyoruz. Hal böyle olunca ülkemizde büyük bir e-ticaret yarışı başlayacak diyebiliriz. Bakalım amazon tr, gittigidiyor, hepsiburada, n11 vb. firmaları geçebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca Amazon TR yeni açıldığı için satıcı hesaplarını ücretsiz olarak açtı. Yani amazon tr’de satış yapmak isteyenler ücretsiz olarak üye olup istediği gibi satış yapabileceklerdir. Normalde satıcılık için aylık 99 tl ücret bulunuyor. Ama dediğimiz gibi açılışa özel yeni üye olan kişilere aylık 99 tl yerine 0 tl üyelik bulunuyor. Bu ücretsiz üyelik toplam kaç ay devam eder onu henüz bilmiyoruz. Ama 1 ay bile olsa sonuçta ücretsiz olunca her satıcının bu imkandan faydalanması gerekiyor diye düşünüyoruz. Peki amazon tr’de ücretsiz üyelik nasıl açarız şimdi onu anlatalım sizlere.

Amazon.com.tr Ücretsiz Üyelik Nasıl Açılır?

1-) Öncelikle amazon.com.tr’nin buradaki sayfasına giriyoruz. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi “Hesap Aç” butonuna basıyoruz.

2-) Burada altta uyarı var gördüğünüz gibi “Erken kayıt ol, sınırlı süre geçerli fiyattan faydalan Aylık 99 TL yerine, 0 TL Öde!” şeklinde. Yani bu fırsat yakın zamanda da bitebilir. Tam süresini bilmiyoruz o yüzden acele etmekte fayda var.

3-) Hesap aç butonuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak. Buradan bilgilerimizi giriyoruz. Bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekiyor sonrasında alış-satışta bir sorun çıkarsa sizin hesapla ilgili de bir sorun oluşabilir.

4-) Alanları doldurduktan sonra “Amazon hesabınızı oluşturun” butonuna basıyoruz. Ardından ücretsiz olarak hesabımızı açmış oluyoruz.

Bu şekilde ücretsiz olarak amazon.com.tr hesabı açabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi acele etmekte fayda var. Çünkü geçici bir süre böyle ücretsiz. İlerleyen zamanlarda yine aylık 99 tl ücretle üyelikler devam edecektir.

Şimdilik bu kadar. Umarız faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz. Herkese hayırlı ticaretler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir