Apple Developer Hesabı Nasıl Oluşturulur? (Kısaca Anlatım)

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Apple developer hesabı nasıl açılır ve nasıl onaylatılır kısaca onu anlatacağız.

Apple developer hesabı oluşturarak Apple iOS Store’a uygulama yükleyebilir ve güzel gelirler elde edebilirsiniz. Aslında karışık gibi görülse de gerçekten adım adım ilerleyen Apple developer yani Apple geliştirici hesabına sahip olabilirsiniz. Şimdi kısaca görseller eşliğinde Apple developer hesabı nasıl açılır onu anlatalım.

Apple Developer Hesabı Nasıl Açılır?

1-) Apple developer (geliştirici) hesabı açmak için öncelikle “developer.apple.com” adresine giriş yapıyoruz. Siteye girdikten sonra sağ üstteki “Account” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan ekranda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Şimdi oluşturun” linki çıkacak, ona tıklıyoruz.

3-) Sonrasında kendimize sıfırdan bir Apple hesabı oluşturuyoruz. Bu hesap Apple developer hesabı olarak geçmiyor. Daha doğrusu aynı yerden giriş yapılıyor fakat developer hesabı için ekstra onaylatmamız lazım. Kısacası öncelikle bu alanı doldurup hesabımızı aktif ediyoruz.

4-) Böylelikle Apple kimliğimizi yani Apple hesabımızı oluşturmuş olduk. Şimdi “developer.apple.com” buradan yine Account’a girerek hesabımıza normal giriş yapıyoruz. Bu oluşturduğumuz hesap onaylı developer hesabı değildir. Developler onaylı hesap yapmamız için ana sayfada aşağıdaki gibi bir kısım gözükecek, oraya tıklamamız gerekiyor. Yani Apple hesabımıza giriş yaptıktan sonra anasayfada çıkan alttaki “Join the Apple Developer Program” butona tıklıyoruz.

5-) Ardından karşımıza yeni bir sayfa açılacak. İşte buradaki tüm adımları yaptığınızda artık hesabınız %100 onaylı Apple Developer hesabı olmuş olacaktır. Eğer bu son kısmı yapmazsanız hesabınız onaylı olmaz. Normal düz Apple Developer hesabı olmuş olur ki bu da pek bir işe yaramaz diyebiliriz. Çünkü hesabın onaylı olması gerekiyor.

6-) Şimdi gelelim onaylı yapmak için ne yapılması gerektiğine. Dediğimiz gibi onaylı Apple Developer hesabı açmak için son açılan yerdeki tüm adımları yapmanız gerekiyor. Bu adımlardan en önemlisi ise kredi kartı ile yaklaşık 1000 TL bir ödeme yapmaktır. Yani orijinal ve onaylı Apple Developer hesabı oluşturmak için Apple’a kredi kartı ile yaklaşık bin tl ödeme yapmanız gerekmektedir. Maalesef normal banka kartı ile ödeme yapılamıyor. Bu yüzden kredi kartı olması gerekiyor. Kısaca Apple developer hesabı böyle açılmaktadır. Bu bakımdan Apple Developer hesap satışlarının fiyatları yüksektir. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bu hesaplar ciddi miktarlardan satılabiliyor. Fakat en güvenlisi kendiniz sıfırdan bir hesap açıp ödemesini yapıp kullanmaktır diyebiliriz.

Bu şekilde Apple developer hesabı açabilir ve onaylatabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Bilgilendirme için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir