Apple iPhone Telefonların IMEI ve Seri Numarası Nasıl Bulunur?

Herkese merhabalar değerli takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere iPhone telefonlarının imei numarasını ve seri numarasını nasıl ve nereden öğreniriz onu anlatacağız.

Eğer iphone telefonunuz var ve imei-seri numarasını öğrenmek istiyorsanız merak etmeyin oldukça kolay bir şekilde bu bilgileri öğrenebilirsiniz. İmei ve seri numarası ikisi de telefonda aynı yerde bulunuyor. Üstelik tüm modellerde aynı yerden bakılıyor. Yani iphone 5, 6, 6s, 6s+, 7, 7+, 8, 8+ ve X(kısacası tüm modeller) modellerinin hepsinde aynı yerden bakılmaktadır.

Şimdi maddeler halinde iphone imei-seri numarasını nereden öğreniriz onu anlatalım.

1-) İlk olarak imei ve seri numarasının birlikte yazıldığı yer telefonun “Ayarlar > Genel > Hakkında” kısmındadır. Buraya girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkar ve seri-imei numarası bilgileri burada yer alır.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi telefonunuzun Hakkında bölümüne girerseniz hem imei hem de seri numarasını öğrenmiş olursunuz.

2-) Bunun yanı sıra iphone son çıkan modellerin de yani iphone 6 ve üstü modellerde sim kartı takma yerinin üzerinde(sim tepsisi) de imei numarası yazmaktadır.

3-) Ayrıca iphone 5 ve iphone 6 modellerinde telefonun arka kısmında aşağıda gördüğünüz gibi imei numarasını bulabilirsiniz. Bu modellerin seri numarasını yine ayarlar kısmından öğrenebilirsiniz.

4-) Son olarak iphone 4 ve daha aşağıki modellerinde seri ve imei numarasını sim kartının takıldığı yerin üzerinde yani sim tepsisi olarak adlandırılan bölümde bulabilirsiniz. Aşağıdan örnek resmine bakabilirsiniz.

NOT = İMEİ ve seri numarası bilgileri aynı şekilde ipod ve ipad’lerde de bu anlattığımız kısımda bulunuyor.

Anlattıklarımız arasından 1. maddedeki kısımda hem imei numarasını hem de seri numarasını öğrenebilirsiniz. Diğerleri de ekstra yazılmış bilgilerdir diyebiliriz. Bizi desteklediğiniz için teşekkürler iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir