Apple Mac Klavyede Euro (€) İşareti Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz bu yazımızda sizlere Apple Mac bilgisayarların klavyesinden euro € işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Mac bilgisayarların klavyesi Windows bilgisayarlara göre farklı olduğundan euro yapma yolu da her 2 klavye için farklıdır. Daha önceki yazılarımızda windows için klavyeden euro işareti nasıl yapılır onu anlatmıştık. Şimdi Apple Mac bilgisayarlarda nasıl yazılır hemen maddeler halinde onu anlatalım.

Mac Klavyede Euro (€) İşareti Nasıl Yapılır?

1-) Mac klavyesinden öncelikle command butonunun hemen solunda bulunan ⌥ Option butonuna basılı tutuyoruz. Ardından E harfine basıyoruz. Böylelikle “” buradaki gibi Euro işareti yapabiliyoruz.

2-) Yani yukarıdaki klavye resminden de gördüğünüz üzere “⌥Option + E” kombinasyonuyla klavyeden € euro sembolü yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra klavyeden € işaretini yapmakla uğraşmak istemezseniz apple klavyelerden command+c yaparak euro simgesini kopyalayıp command+v tuşuna basarak da istediğiniz belgeye vb. yerlere yapıştırabilirsiniz. Yani 2 farklı yöntemle € işareti yapmak mümkündür diyebiliriz.

Bu şekilde mac bilgisayarın klavyesinde € simgesi yapabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle hoşçakalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir