Apple Mac – MacBook’da Dolar İşareti ($) Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Apple Mac bilgisayarlarda “$” dolar işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Apple bilgisayarların işletim sistemi Macintosh‘dur. Haliyle burada dolar işareti yapmak windows bilgisayarlarınki gibi değildir yani klavyesi farklıdır diyebiliriz. Dolar işareti genel olarak programlama dillerinde kodlama yazarken veya bazı sitelerde para birimi işareti olarak kullanılmaktadır. Bu bakımdan Mac kullananlar macbook’larda nasıl yapıldığını iyi bilmeleri gerekmektedir. Şimdi maddeler halinde Mac’de klavyeden dolar işareti nasıl ve hangi tuşlarla yapılır onu gösterelim.

Apple MacBook’da $ Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

Apple bilgisayarların klavyesinden dolar işareti yapmak için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi öncelikle command butonunun bir solunda bulunan “⌥ option” yani alt işaretine basıyoruz. Ardından yukarıdan 4 sayısına basıyoruz. Sonrasında klavyeden ($) buradaki gibi dolar işareti yapabiliyoruz.

Yukarıdaki klavye resminden gördüğünüz gibi öncelikle Option işaretine basılı tutun. Sonrasında 4 işaretine basınız. Yani “Option + 4” kombinasyonuyla dolar sembolü yapabilirsiniz.

Buna ek olarak command+c işaretiyle “$” buradaki dolar işaretini kopyalayıp command+v işaretiyle istediğiniz yere yapıştırarak da dolar işaretini yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir