Arabada Confortline, Midline ve Trendline Ne Demektir? Ne Anlama Gelir?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere arabalarda confortline, midline ve trendline ne demektir, ne anlamlara gelmektedir hakkında bilgi vereceğiz.

Confortline, midline ve trendline gibi kavramlar genellikle Volkswagen marka otomobiller için kullanılan tabirlerdir. Yani bu isimler bu marka arabaların donanım paketlerine verilen isimlerdir. Genelde araba alım-satım videolarında vb. yerlerde Volkswagen markalı araçlar için confortline, midline veya trendline gibi sınıf isimleri kullanılabiliyor. Bunlara göre de arabaların fiyatları değişkenlik gösteriyor. Şimdi en pahalısı ve en ucuzu hangi modellerdir, hangi sınıflardır bu üç ismi kısaca açıklayalım.

Confortline, Midline ve Trendline Ne Demek?

Confortline, Midline ve Trendline tabirleri Volkswagen marka arabalar için kullanılmaktadır. Yani genellikle VW markalı araçlarda bu tarz conforline, midline, trendline donanım paketleri bulunmaktadır. Bu kavramlardan confortline donanım paketlerindeki ideal, standart paket anlamına gelmektedir. Midline, adı üstünde orta segmentli bir otomobil olarak geçer. Aslında midline paketler eskiden en alt Volkswagen modeli olarak geçiyordu. Fakat sonradan yüksek donanımlı arabalar üretilince midline sınıf da orta seviye olarak kaldı. Trendline ise markanın en baz (yani en düşük özelliklere sahip) modelli arabalarına verilen isimdir. Yani sıralama yapacak olursak bu üç kavramdan trendline biraz daha düşük donanım özelliklerine sahip anlamına gelir. Ardından midline ve sonra ise conforline gelmektedir.

  • Confortline = Volkswagen’in orta seviye donanım özelliklerine sahip araçlarına verilen genel isimdir. Confortline, ülkemizde en çok satışı yapılan donanım paketidir.
  • Midline = Volkswagen’in bir diğer orta sınıfa yakın donanım paketidir. Aslında midline ilk başlarda en alt donanım paketine sahip araçlar için kullanılan bir ifadeydi. Fakat sonradan üst sınıf üretimlerinin artmasıyla midline paketler de orta sınıfa dahil edildi.
  • Trendline = Arabalarda en boş paket olarak geçmektedir. Volkswagen’in en alt sınıf donanım özelliklerine sahip otomobillerine verilen bir isimdir. Yani trendline paketlerde arabalar düşük seviye donanıma sahip ve düşük kalitedeki malzemelerden üretilmektedir diyebiliriz.

Bu kavramlar genellikle dediğimiz gibi Volkswagen marka otomobiller için kullanılıyor. İllaki araba alım satım sitelerinde bu tarz ilanlara denk gelmiştirsiniz. Kısacası conforline, trendline, highline, midline vb. gibi ifadeler Volkswagen araçlar için kullanılan donanım seçenekleridir. Bu kavramlara göre arabanın ne tarz donanım paketine sahip olduğu öğrenilebilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir