Arama Motorlarındaki(Google,Yandex,Bing) Sıralamanızı Öğrenin

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere arama motorlarındaki (google,yandex,yahoo,bing vb.) sitelerinizin sıralamalarını öğrenebileceğiniz bazı sitelerden bahsedeceğim.

Sitelerin arama motorlarındaki sıralaması özellikle seo işiyle ilgilenen webmaster arkadaşların işine çok yarayacak.Bu sıralamalara bakarak sitelerinizin ne kadar ilerlediğini veya gerilediğini öğrenebileceksiniz.Sonrasında istediğiniz işlemleri yapabileceksiniz.

Peki arama motorlarındaki sıralamamızı nasıl öğrenebiliriz? Şimdi bunun cevabına gelelim.

Öncelikle internette bir çok sıralama bulucu siteleri mevcut.Buralardan ücretsiz bir şekilde arama motorlarındaki sıralamamızı öğrenebiliriz.

Arama motorlarındaki sıralamamızı öğrenebileceğimiz web siteleri listesi;

1-) iyinet.com sıralama bulucu

2-) wmaraci.com sıralama bulucu

3-) r10.net sıralama bulucu

En iyi 3 sıralama bulucu siteleri bu şekildedir diyebilirim.Peki buralara girdikten sonra sıralamamızı nasıl öğreneceğiz onu anlatayım.

Öncelikle yukarıda yazdığım herhangi bir siteye giriyoruz.Ben iyinet.com’a girip göstereceğim.

google sıralama bulucu 1

Resimde gördüğünüz gibi öncelikle sıralama yapacağınız web site adresinizi yazıyorsunuz ve kelimenizi yazıyorsunuz.Sonra hangi arama motorunda sıralamanızı öğrenmek istiyorsanız seçiyorsunuz ve yukarıdaki arama butonuna basıyorsunuz.

google sıralama bulucu 2

İşlem bu kadar sonrasında sonuç karşımıza çıkacak.Benim sitem “genel blog sitesi” kelimesinde google arama motorunda 12. sırada çıktı.Bu şekilde sizler de istediğiniz kelimelerde sıralamanıza bakabilirsiniz.

Herkese kolay gelsin.İyi günler dilerim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir