Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları

Arçelik bulaşık makinesi evimizde en işlevli ve çok sık kullandığımız, beyaz eşyalarımız arasıdadır. Yıkama fonksiyonlarını istediğimiz ölçü ve sıcaklıkta yıkayarak, yoğun bulaşıkları bir hamlede temizler ve bize hem zaman kazandırıyor hem de maddi anlamda tasarruf sağlar. Bulaşık makinelerimiz sorunları ve çözümleri için teknik servisinizle çözmekte fayda vardır.  Göztepe semtinde beyaz eşyalarınız var ve servise ihtiyacınız varsa Örnek Mahallesi Arçelik servisini arayabilirsiniz.

Arçelik bulaşık makinenizde karşılaştığımız arızalardan bahsetmemizde gerekiyor. Bulaşk makineniz su almıyor ve çalışmıyorsa ne yaparız? Öncelikle makinenizi kapatın, prizden fişi çekin. Makinenin kapısı iyi kapanmadığında çalışmaz ve su almaz. Kapı menteşe ayarları bozulma esnasında servis kolaylıkla bu sorunu çözecektir. Açma ve kapama anahtarı kontrol edilmelidir. Makinemizde su seviye anahtarı bulunuyor. Arızalı ise değiştirilmelidir. Su musluğu kapalı ise açılır ve normal bir şekilde makinemiz çalışır. Filtre tıkanıklığını temizlemeli ve gerekirse değiştirilmelidir. Makine su haznesi dolduğu zaman çalışmayı durdurur. Su hazneye doluyorsa servisinize danışmalısınız. Makinemiz devamlı su alımı yapıyorsa, elektrikli musluk arızalı demektir. Su seviye anahtar hortumuda delik olabilir. Su seviye anahtarı onarımı ile çözülür. Elektrikli musluğu kontrol ettirmeyi unutmayınız. Programınız takılı kaldı, ilerleme yok ise; programlama bozulmuş demektir. Düğmeleri kontrol ediniz. Isıtıcı sistemde arızalanmış olabilir. Arızalı parçalar değiştirilir yada onarılır. Bulaşıklarınızı kirli suda yıkıyor ise; yıkama motoru arızalı olabilir yada fıskiyeler tıkanmıştır. Makine deterjanı ve tuzunu almıyor olabilir. Su basıncı düşükse, bu şekilde yıkamaya devam edecektir. Gerekli kontrolleri servisinizle sağlamalısınız. Makneniz su boşaltmadığı zaman pompo motoru sıkışmış, su tahliye borusu arızalı olabilir. Makinenizin gürültülü çalışması ise; motor runmanları arızalı olabilir. Pompa burçları arızalı olabilir. Bu türlü sorunların uzmanı beyaz eşya servislerinizle kolaylıkla çözebilirsiniz. Küçükyalı semtinde Arçelik markalı cihazlarınız için Küçükyalı Arçelik servisi hizmetinizdedir.

Arçelik bulaşık makinesinde deneyimli servisler ile en ufak sıkıntıyı bile paylaşabilirsiniz. Evimizin gereçleri, aslında evimizin tasarruf araçlarıdır. Bakımı ve onarımı her zaman gerekli bir öneme sahiptir. Gerekli bakımları, kendi kendimize çok rahat yapabiliriz. Güç ve tasarruf için; bakımları ve temizliği yapılan makinelerimizin ömrünü uzatırız ve çok iyi yıkama sonuçları alırım. Performasını arttırarak enerji, para, zaman tasarrufu sağlarız.  Bostancı semtinde outran okurlaımız için de Bostancı Arçelik servisi tavsiye edebiliriz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

  1. bizim bulaşık makinesi bardaklarda puslu gibi leke yapıyor neden olabilir?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir