Ayetel Kürsi Kuran’da Hangi Sayfada, Cüzde ve Surede Bulunur?

Herkese hayırlı günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Ayetel Kürsi’nin Kur’an-ı Kerim’de kaçıncı sayfada, hangi cüzde ve hangi surede yer aldığını anlatacağız.

Allahuleileheille hüvelhayyül gayyum” ile başlayan Ayetel Kürsi, Kur’an-ı Kerim’deki en faziletli ayetlerden birisidir. Özellikle yatmadan önce okunması tavsiye edilen Ayetel Kürsi’nin birçok fazileti mevcuttur. Akla gelebilecek her yerde okunması tavsiye edilir. Okulda sınava girerken, evden dışarı çıktığınızda kapıyı kitlerken, arabaya binerken veya inerken vb. günlük hayatımızda çok okunması tavsiye edilen bir ayettir.

Ayetel Kürsi’nin Arapçasına ve Türkçe meali buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi Ayetel Kürsi Kur’an-da nerede bulunur detaylıca onu paylaşalım.

Ayetel Kürsi Kur’an-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfada ve Hangi Surede Bulunur?

Ayetel Kürsi Bakara Suresi‘nde yer almaktadır. Ayetel Kürsi, Bakara Suresi’nin 255. ayetidir. Ayetin tamamı Ayetel Kürsi’yi oluşturmaktadır. Ayetel Kürsi sayfa olarak ise Kuran’ın 41. sayfasındadır. Fakat bazı yayınevlerinin basımına göre bu sayfa sayısı değişebiliyor. Ama genel olarak hepsinde 41. sayfada yer alır diyebiliriz. Cüz olarak ise 3. cüzün ilk sayfasında yer alır.

Yukarıda gördüğünüz gibi Ayetel Kürsi’ye Kur’an-ı Kerim’in 41. sayfasının alt tarafından ulaşabilirsiniz. Kısaca madde halinde Ayetel Kürsi’nin bilgilerini aşağıya da eklemiş olalım.

Ayetel Kürsi’nin Kur’an-ı Kerim’deki Yeri;

  • Kaçıncı sayfa : 41
  • Hangi cüz : 3
  • Hangi sure : Bakara
  • Kaçıncı ayet : Bakara Suresi 255. ayet

Ayetel Kürsi’nin Kuran’da nerede bulunduğunu ve diğer detayları paylaştık. Umarız yararlı olur. Allah’a emanet olunuz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir