Bağırsakları Temizlemek İçin En Etkili Doğal Tedavi Yöntemi

Bağırsaklar vücudun elektrolit dengesini korumaktan, vücuttan atıkların ve toksinlerin uzaklaştırılmasından, sodyum (tuz), su, sindirilemeyen gıda maddeleri, besinleri ve vitaminleri absorbe etmekten sorumlu olan ve vücudumuzun en önemli organlarından birisidir.

Fakat bağırsaklarımız ara sıra düzgün bir şekilde çalışmadığında, bir takım sağlık sorunlarını yanında getiriyor. Bağırsaklar görevlerini tam anlamıyla yerine getiremediği vakit bazı atıklar ve toksinler bağırsakta emilmeye başlar. Bu sorun en kısa sürede teşhis ve tedavi edilmezse, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları gibi bazı ciddi hastalıklara yol açabilmektedir.

Bağırsak tıkanması da, kolonda mukus biriktirir ve vücut için zehirli olan toksinler üretmektedir. Bağırsak tıkanması çeşitli koruyucu katkı maddelerini ve diğer kimyasallar ile yüklenen sağlıksız gıdaların tüketilmesi sonucu meydana gelir. Ancak kolon temizliği ile kolayca bu zararlı kirleticileri maddeleri vücudunuzdan atabilirsiniz.

Lavman kullanarak bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Lakin bu yöntem özel bir ekipman gerektirir ve yanlış kullanımı sonucu yaralanmalara yol açabilir. Bu yüzden bu yöntemi özel aletler gerektirdiği için pek tavsiye etmiyoruz.

Buna ek olarak bu yazıda sizlere tavsiye edeceğimiz keten tohumu unu ile uygulayacağınız basit ve doğal bir tedavi akabinde 3 hafta süre içerisinde bağırsaklarınız ile ilgili tüm sorunlardan kurtulabilme şansına sahip olabilirsiniz. Günlük bir kaşık keten tohumu unu tüketerek dışkının tamamına yakınının bağırsaklardan atılmasını sağlayabilir ve bağırsaklarınızda ki parazitlerden kurtulabilirsiniz.

Keten tohumu unu vücudumuzu istenmeyen toksinlerden temizlediği gibi aynı zamanda kanser, kalp hastalıkları, diyabet ve inme riskini de azaltır. Buna ek olarak kolesterol seviyelerini düşüren ve yağ metabolizmasını düzenleyen olumlu etkilere sahiptir.

Kısacası özetlemek gerekirsek, aşağıdaki belirtilerden bir yada bir kaçını yaşıyorsanız keten tohumu ununu kullanabilirsiniz:

 • Kabızlık, ishal, gaz, yorgunluk, şişkinlik
 • Baş ağrısı, hafıza kaybı, görme problemleri
 • Üst gastrointestinal sistem ve solunum yollarında hassasiyet ve yanma enfeksiyonları
 • Kilo alımı, düşük enerji, hazımsızlık
 • Kolit, gastrit, onikiparmak bağırsağı ve mide ülseri
 • İdrar yolları, pyelonefrit, sistit hastalıkları
 • Soğuk algınlığı, alerji, eklem ağrıları, kronik hastalıklar ve
 • Lipid metabolizması bozuklukları

vb. gibi belirtiler yaşıyorsanız aşağıdaki tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.

Keten Tohumu Unu Tedavisi

Pek bilinmeyen bağırsak temizleme yöntemi şu şekildedir diyebiliriz; Ortalama 3 hafta boyunca kahvaltılarda keten tohumu unu yiyerek bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz.

 • 1.Haftada :  100 ml kefir ve 1 çorba kaşığı keten tohumu unu tüketilir.
 • 2.Haftada : 100 ml kefir ve 2 yemek kaşığı keten tohumu unu tüketilir.
 • 3.Haftada :  150 ml kefir ve 3 yemek kaşığı keten tohumu unu tüketilir.

NOT = Yabancı kaynaklarda keten tohumu unu ve kefir maddeleri doğal tedavi yöntemi olarak anlatılmıştır. Tabii ki bir sürü doğal tedavi yöntemi mevcuttur fakat bu yazıda sizlere bunlardan sadece birini anlattık. Yine de bu tedaviye başlamadan önce doktorunuza veya eczaneye başvurabilirsiniz. Detaylı bilgileri onlardan almanızı tavsiye ederiz.

Kaynak = Sağlık dergisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir