Bağış Yapılabilecek Kurum Önerileri

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere bağış yapılabilecek tüm kurumların isimlerini paylaşacağız.Aşağıdaki kuruluşları kendimiz araştırdık ve derledik.Umarız beğenirsiniz.

Bazı günler yeri geliyor bağış yapmak istiyoruz.Fakat bağış yapılacak kurumlarda kafamızda soru işaretleri kalıyor.Ya güvenilir değilse ya dolandırıcılarsa tarzında soruları sormaktan alıkoyamıyoruz kendimizi.İşte bu yazımızda sizlere en güvenilir ve bağışlara en çok ihtiyacı olan kurumların isimlerini paylaşacağız.Lafı uzatmadan maddeler halinde bağış yapılabilecek en iyi kuruluşların isimlerini paylaşalım ve bağış yapmak için bağış linklerini sizlerle paylaşalım.

1-)Darüşşafaka;

Darüşşafaka maddi durumu sıkıntılı,öksüz,yetim,kimsesiz kısacası bakılmaya muhtaç olan çocukların eğitim alması için kurulmuş olan bir kurumdur.Çocuklara parasız ve yatılı bir eğitim imkanı sunan Darüşşafaka Cemiyetine bağış yapmak en iyi tercihlerden birisi olabilir.Zira çocuklar bizim geleceğimizdir.Eğer bugün biz onlara destek olursak yarın da onlar vatanımız için ülkemiz adına başarılara koşarlar.

Darüşşafakaya bağış yapmak isterseniz buradaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Verdiğimiz linkten internet üzerinden hızlı bir şekilde bağış yapabilirsiniz.

2-)Lösev;

Lösev, lösemili ve kan hastası çocukların sağlık masraflarını,eğitim ihtiyaçlarını ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuş bir kuruluştur.Buraya da aynı şekilde gönül rahatlığıyla bağış yapabilirsiniz.Lösev’e bağış yapmak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.Verdiğimiz link tamamen güvenilirdir bir endişeniz olmasın.

3-)Mehmetçik Vakfı;

Listemizin diğer bir kurumu ise Mehmetçik vakfıdır.Aslında devletimiz Mehmetçik vakfına epey bir bütçe ayırıyor.Lakin yine de günümüzde yaşadığımız o kadar olaylardan sonra askerlerimize bağış yapmak oldukça önem kazanmıştır.Bu bağışlarınız sayesinde askerlerimizin her türlü ihtiyaçları karşılanacak ve rahat bir görev için yaptığımız bağışlar onlara destek verecektir.

Mehmetçik vakfına bağış yapmak için buradaki sayfayı kullanabilirsiniz.

4-)Türk Eğitim Vakfı(TEV);

Listemizdeki diğer bir vakıf ise Türk Eğitim Vakfı yani kısaca TEV’dir.Türk Eğitim Vakfı eğitim alanındaki en köklü vakıflardan birisidir.Amacı ise maddi desteğe ihtiyacı olan lise,üniversite ve doktora öğrencilerine burs hizmeti vermektir.Sizlerin yapmış olduğu bağışlarla TEV ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği sağlıyor.TEV’e buradaki linkten bağış yapabilirsiniz.

5-)Koruncuk Vakfı;

Koruncuk vakfı korunmaya muhtaç çocuklar için kurulan bir vakıftır.Vakfın amacı korunmaya muhtaç olan çocukların eğitimlerine,yiyeceklerine,kıyafetlerine vb. tüm ihtiyaçlarına destek çıkmaktır.Koruncuk vakfına bağış yapmak için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Not=Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki bu kurumlara bağış yapmadan önce eğer kendi ailemizin,akrabalarımızın ve yakınlarımızın yardımına ihtiyacı varsa önceliği onlara vermeliyiz.Çünkü dinimizde de öncelikle akrabalarımıza,yakınlarımıza yardım etmeyi emrediyor.O yüzden eğer akrabalarımızın yakınlarımızın durumu hali vakti yerindeyse o zaman bu kuruluşlara bağış atmanız daha doğru olacaktır.

Şimdilik bağış yapılabilecek en iyi kuruluşlar bu şekilde diyebiliriz.Elbette daha onlarcası var lakin bizim araştırdığımız bağışlara en çok ihtiyacı olan kurumlar bu şekildedir.İlerleyen zamanlarda listeyi arttıracağız.Umarız faydalı olur.Allah herkesin yaptığı bağışları kabul etsin.Amin.

YORUMLAR

  1. admin merhaba bir vakıf hastanesinde çalışıyorum hastalar için kitaplık oluşturduk buradan yorum kısmında bağış ilanı verebilir miyim ?

    1. Merhabalar hocam bağış için bildiğimiz kadarıyla ilgili birimlerden resmi onay almak gerekiyordu. Eğer onayınız, patentiniz, web siteniz vs. varsa bilgileri paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir