Bedava Domain Veren En İyi Türkçe Site

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere ücretsiz alan adı veren en iyi türkçe siteden ve domaini nasıl alabiliriz ondan bahsedeceğim.

Öncelikle sitemiz www.hosttr.in dir.Bu site ücretsiz olarak .tk .cf .ml .ga .gq uzantılarını veriyor.Dediğim gibi .com .net vb. diğer domainler paralıdır.Ama bu yazdığım domainler tamamen ücretsizdir.

Şimdi gelelim bu alan adlarını nasıl alabiliriz sorusunun cevabına.Öncelikle siteye üye oluyoruz.Üye olma işlemleri çok basit.Anasayfaya girdikten sonra sağ üst taraftan Hesap ardından Kayıt butonuna basıyoruz.

ücretsiz alan adı veren en iyi site 1

Sonrasında açılan sayfada gerekli bilgileri giriyoruz ve üyeliğimizi tamamlıyoruz.

ücretsiz alan adı veren en iyi site 2

Üyelik işlemleri bu kadar.Şimdi gelelim ücretsiz alan adlarını almaya.Öncelikle buraya giriyoruz.Sonrasında açılan sayfadan orta kısımda yer alan yeşil renkli “Sipariş Ver” butonuna basıyoruz.

ücretsiz alan adı veren en iyi site 3

Sonrasında ise hangi alan adını almak istiyorsak boş alana yazıyoruz ve alınabilirliğini kontrol ediyoruz.

ücretsiz alan adı veren en iyi site 4

Gördüğünüz gibi ben mmsrn.ml uzantısını almak istedim ve boşta olduğu için alabiliyorum.Aşağıdaki mavi butonlu “Devam Et” butonuna basıyoruz.

ücretsiz alan adı veren en iyi site 5

Sonrasında açılan sekmede “Ödeme” butonuna basıyoruz.Ücretsiz olduğu için banka,paypal hesap bilgilerine vs. gerek yoktur.

ücretsiz alan adı veren en iyi site 6

Sonrasında ise “Siparişi Tamamla” butonuna basıyoruz.İşlem bu kadardır.Artık bedava bir alan adına sahip olduk.Tabii ki uzantısı .com,.net vs. değil ama yinede ücretsiz bir domain.Bu domaini her türlü değerlendirebilirsiniz.Paravan blog tarzında kullanabilirsiniz veya geçici bir deneme sitesi olarak da olabilir tamamen size kalmış.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.Herkese kolay gelsin…

YORUMLAR

  1. Vermiş olduğunuz bilgiler çok güzel özellikle bir site desteklemek için, yeni başlayanlar için faydalı olacağı kesin. Fakat! Tecrübeniz varsa ve gerçekten emek harcayıp bir şeyler yapmak istiyorsanız, mutlaka .com uzantlı bir domain tercih etmenizi öneririm. Hem Google açısından hemde izlenim açısından önemli olacağı kesindir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir