Bekleme Süresinde Azalma Veren En İyi Adc İtemleri

Bu yazımda sizlere League of Legends oyunundaki Adc yani Alt oynayanlar için en iyi bekleme süresinde azalma veren itemlerden bahsedeceğim.

Bekleme süresinde azalan itemler ne işimize yarayacak demeyin.Bu sayacağım itemleri adc şampiyonunuza aldığınızda bekleme süresi epey azalacağı için sık sık ulti kullanabileceksiniz ve sık sık yetenek atışları yapabileceksiniz.Bu sayede rakiplerin canlarını epey azaltacaksınız.Evet adc lerde fazla yetenek atışı aranmıyor ama bazılarında yetenek atışları oldukça önemli.

Örnek şampiyon vereceksek Lucian diyebilirim.Lucian’ın ultisini 20 saniyede bir kullandığınızı düşünsenize.Rakiplerinize sürekli base attırırsınız.Ya da Jinx’i düşünelim.Bu itemler sayesinde Jinx’in ultiside 20-30 saniyede bir kullanılabilir.Belki daha az süredebilir ben kafadan yazıyorum.

Bir yayında izlemiştim adamın teki Lucian’a hep bekleme süresinde azalma veren adc itemleri çıktı ultiyi sürekli kullanıyordu.Graves de aynı şekilde hem ulti hem q yeteneğini sürekli kullanabilirsiniz.

Bu itemleri sadece adc olarak düşünmeyin.Orman şampiyonlarına üst koridor şampiyonlarına da bu itemlerden alabilirsiniz.Desteklere almayın diyebilirim ama orta koridora da alınabilir.

Lafı uzatmadan itemlere geçelim.İşte karşınızda bekleme süresinde azalma veren adc itemleri ve itemlerin özellikleri;

Canbiçen %10 bekleme süresinde azalma veriyor.

bekleme süresi itemleri 1

Youmuu’nun Hayalet Kılıcı %10 bekleme süresinde azalma veriyor.

bekleme süresi itemleri 3

Üçlü Kuvvet %10 bekleme süresinde azalma veriyor.

bekleme süresi itemleri 5

Kara Balta %20 bekleme süresinde azalma veriyor.

bekleme süresi itemleri 2

Ölümün Dansı %10 bekleme süresinde azalma veriyor.

bekleme süresi itemleri 4

Yukarıdaki itemlerin yanına birde savaş çizmesi çıkarsanız bu adc ölmez diyebiliriz 🙂 Bu 5 itemi tek bir şampiyona çıkarsanız toplam bekleme süresindeki azalma canbiçen(%10) + youmuu’nun hayalet kılıcı(%10) + üçlü kuvvet(%10) + kara balta(%20) + ölümün dansı(%10) yani toplam %60 bekleme süresinde azalma oluyor.Şöyle bir hesaplama yapabiliriz mesela Lucian’ın ultisi 60 saniyede bir geliyorsa bu itemleri çıkarsanız 60’ın %60 azalmasıyla Lucian’ın ultisi 24 saniyede bir açılacaktır.

Herkese iyi oyunlar dilerim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir