Bereket(Karınca) Duası Arapçası,Arapça Okunuşu ve Türkçe Meali

Bu yazımızda sizlere bereket(diğer adıyla karınca) duasının Arapça yazılışını,Arapça okunuşunu ve Türkçe mealini paylaşacağız.Umarız faydalı olur.Herkese iyi ilimler dileriz.

Başlıklar

Bereket(Karınca) Duasının Arapça Yazılışı

Bereket(Karınca) Duasının Arapça Okunuşu

Allahümme yarabbi cebraile ve mikaile ve israfile ve azraile ve ibrahime ve ismaile ve ishaga ve yeğgube ve münzilel bereketi vettevrati vezzeburi vel incili velfurgani velehavle vele guvvete illa billahilaliyyilazimi leilehe illellahül melikülhaggülmübinü mühammedürrasülüllahi sadegülveğdil emini ya rabbi ya rabbi ya hayyü ya gayyümü yazelcelelivelikram.Eselüke yarabbelarşilazimi eyyerzugani rizgan halelen tayyiben birahmetike ya erhamerrahimin.Debernuş.Şezenuş.Kefeştetıyuş.Gıtmır.Yemliha.Mekselina.Mislina.Mernuş.

Bereket(Karınca) Duasının Türkçe Meali

Ey Cebrail’in ve Mikail’in, İsrafil’in ve Azrail’in, İbrahim’in ve İsmail’in, İshak’ın ve Yakub’un Rabbi, Ey bereketleri veren, Tevrat’ı, Zebur’u, İncil’i ve Kuran-ı Kerim’i indiren Allah’ım. Kudret ve güç sadece yüce ve büyük olan sana aittir. Açıkça ortadadır ki Hak ve tek Melik olan senden başka ilah yoktur. Sadık ve emin olan Hz. Muhammed(S.AV.) senin elçindir. Ey Allah’ım, Ey Allah’ım, Ey kaim ve diri olan, Ey ikram ve celal sahibi, Ey azim olan arşın sahibi, senden beni hoş ve helal bir rızık ile rızıklandırmanı diliyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim senin rahmetinle (Ashabı Kehfin isimleri) Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmir.

Önemli Not=Arkadaşlar bereket(karınca) duasının Arapça yazılışını Türkçe olarak okurken uzatmalarda,tecvit kurallarında vb. yerlerde hata yapabilirsiniz.O yüzden en iyisi Arapça biliyorsanız Arapçasından okuyunuz.Eğer bilmiyorsanız diğer sitelerden de kontrol ederek Türkçe okunuşu hakkında doğrulama yapınız.Malum yazım yanlışımız olabilir.Eğer hatamız varsa yorum kısmından bizleri uyarabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir