Bilgisayardan İnstagram Mesajlara (DM’lere) Nasıl Bakılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere bilgisayardan instagram mesajlarına yani dm’lere nasıl bakılır nasıl cevap verilir onu anlatacağız.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya sitesi İnstagram’dır. Önceleri instagramda mesajlaşma yoktu fakat sonradan mesajlaşma eklendi. Bu mesajlaşma cep telefonlarından yapılabiliyor. Fakat maalesef bilgisayar üzerinden sitesinden dm’lere cevap verme imkanımız bulunmuyor. Ama bunun için güzel bir program mevcut. Programın adı “IG:dm” ‘dir. Bu programı ücretsiz olarak indirip bilgisayar üzerinden instagram mesajlarına cevap verebilirsiniz.

Şimdi lafı uzatmadan maddeler halinde bilgisayardan instagram konuşmaları nasıl yapılır onu anlatalım.

1-) Öncelikle dediğimiz gibi igdm programını bilgisayara kurmanız gerekiyor. Buradaki resmi sitesine girerek programı indirebilirsiniz. Siteye girdikten sonra aşağıdaki gibi hangi işletim sistemini kullanıyorsanız ona tıklayın. Eğer windows bilgisayarınız varsa “Windows” ‘a basınız.

2-) Ardından programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun. Sonrasında programı açın. İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş yapın. Burada güvensizlik olmasın program tamamen güvenlidir.

3-) Ardından uygulamaya giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Buradan da aynı whatsapp web gibi instagram messengerı bilgisayar üzerinden açabilirsiniz.

4-) Bu şekilde telefona gerek kalmadan bilgisayardan instagram konuşmalarınızı yürütebilirsiniz. Nasıl whatsapp programı için bilgisayardan web.whatsapp.com‘a girilerek konuşma yapılıyorsa, instagram mesajlaşmaları için de igdm programı üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir.

NOT = Ek olarak igdm programı için telefonunuzun yanında olması gerekmiyor. Yani whatsapp web’de karekod okutuluyordu. Fakat burada böyle bir şey yok. Kullanıcı adı ve şifreniz ile programa giriş sağlayabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi cep telefonun yanında olması şart değildir.

Şimdilik bu kadar. Program hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz. Herkese iyi konuşmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir