Bilgisayarın Oyunu Kaldırıp Kaldırmayacağını Test Etmek

Herkese iyi günler arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızın hangi oyunu kaldırıp kaldırmayacağını test eden bir siteyi tanıtacağız.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte neredeyse 1-2 ayda bir sağlam oyunlar çıkmaktadır.Oyunların çıkma hızlarına bilgisayarımızı yetiştiremediğimiz için sürekli yeni çıkan ve oynamak istediğimiz oyunları bilgisayarımızın kaldırıp kaldıramayacağını merak ederiz.Bunun için çeşitli sitelere girip kendi bilgisayarımızla özellikleri karşılaştırırız.Fakat artık böyle bir işlem yapmaya gerek yok.”www.systemrequirementslab.com” bu site sayesinde artık hangi oyunu test etmek istiyorsak site üzerinden girip kendi bilgisayarımızın kaldırıp kaldırmayacağını otomatikman öğrenebiliyoruz.Şimdi daha detaylı anlatalım.

Öncelikle arkadaşlar gireceğimiz site adresi burasıdır = www.systemrequirementslab.com/cyri

Bu siteye girdikten sonra karşımıza direkt olarak “Can I Run It” bölümü çıkacaktır.

Buraya hangi oyunu bilgisayarımızın kaldırıp kaldırmayacağını test etmek istiyorsak onun ismini giriyoruz.

Mesela biz örnek olsun diye FIFA 18‘i girdik.Sizler de istediğiniz oyunu girip test edebilirsiniz.Oyun ismini girdikten sonra “Can You Run It” butonuna tıklıyoruz.

Ardından açılan sayfada Fıfa 18’in sistem gereksinimleri çıkacak.Sonrasında yine mavi renkli “Can You Run It” butonuna basıyoruz.

Son olarak burada tarayıcımız otomatikman “detection.exe” adında bir dosya indirecektir.Bu dosyayı bilgisayarımızda açıyoruz.Dosya tamamen güvenilirdir arkadaşlar korkmanıza gerek yok.Virüslü vs. değildir.Zaten sitenin alexa vb. sıralamasına ve sitedeki yorumlara bakarak da ne kadar güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz.

Ardından bu uygulamayı yüklediğinizde otomatikman program sizin bilgisayarınızın sistem özelliklerini öğrenecek ve oyunun bilgisayarı kaldırıp kaldırmayacağını söyleyecektir.

Umarız faydalı olur.Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir