Bir Çok Murat İçin Okunacak Çok Faziletli Bir Salavat-ı Şerif

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere evlenemeyenlerin çabuk evlenmesi, hastaların şifası, satılamayan şeylerin satılması ve yazılı bulunduğu dükkanın müşterisinin çoğalması gibi bir çok murat için okunacak çok faziletli bir salavat-ı şerifeyi ve faziletlerini paylaşacağız.Umarız faydalı olur.Allah hepimizin dualarını kabul eylesin.Amin.

Sultan 2. Abdülhamid’le yakınlığı bahane edilerek sultanın tahttan indirildiği tarih olan 1909’dan sonra Beyrut kadılığı görevine son verilen ve Cemaleddin Efğani, Muhammed Abduh, Mahmud Şükrü el-Alusi ve Reşid Eıza gibi nevzuhur reformistlere sert tenkitlerde bulunmaktan çekinmeyen büyük alim Yusuf ibni İsmail en-Nebhani (Rahimehullah)’ın “Efdalü’s selavat ala Seyyidi’s Sadat Sallallahu Aleyhi ve Sellem” isimli şaheserinde Rasulullah (S.A.V.) efendimiz için okunacak çok güzel salevat-ı şerifeler zikretmiştir.Daha sonra yine başka bir kitap daha yazmış ve bir önceki eserinde bahsetmediği kıymetli salavat-ı şeriflere burada yer vermiştir.

İşte bu salavat-ı şerifeler içerisinde, hakkında birçok fazilet zikrettiği bir salat-u selam vardır ki o da şudur;

Arapçası budur;

Türkçe meali ise budur;

Peki bu salavatı şerifenin faziletleri nelerdir şimdi onu öğrenelim.

Bu Salavat-ı Şerifenin Faziletleri

Bu salavat-ı şerife büyük veli, arif-i billah Şeyh Muhammed Takiyüddin ed-Dimeşki el-Hanbeli(Kuddise Sirruhu) Hazretleri’ne aittir. Bu salavat-ı şerifenin faydaları hakkında müstakil bir risale vardır ki sahibi bu salavat-ı şerifede İsm-i Azam’ı zikretmiştir.Bu salavat-ı şerifeyi okumanın faydalarından bazılarını sayacak olursak;

1-) Bu salavat-ı şerifyeti her gün 100 kere okuyan evliyaullahtan(Allah-u Te’ala’nın özel dostlarından olur) olur.

2-) Bu salavat-ı şerifyeti her gün 1000 kere okuyabilen kişi gayptan infak eder yani geçiminin nereden geldiğini anlamayacak şekilde kendisine bir bereket ihsan edilip hiç bitmeden harcar harcar tükenmez.

3-) Bu salavat-ı şerifyeti cumayı cumartesiye bağlayan gece bir zalimi helak etmek için 1000 kere okunursa onun helaki için çok ilginç haller zuhur eder.

4-) Yol kesen eşkiya veya başka tehlikeli hadiseler karşısında sol ayağın altından alınan bir avuç toprak üzerine bu salavat-ı şerife 7 kere okunup sonra düşmanların bulunduğu cihete doğru, yukarı tarafa atıldığı zaman anında düşmanlar canibinde helak vaki olur.

5-) Bu salavat-ı şerife aşağıda zikredilecek niyetlerden hangisi için 7 kere okunursa o murad hasıl olur.

a)Kaybolan bir şey bulunur.
b)Kaçan bir şey geri gelir.
c)Çalınan bir mal iade edilir.

Devamı ise aşağıdaki görsellerdedir.

Bir çok murat için okunacak faziletli bir salavat-ı şerife ve faziletleri bu şekildedir.Dualar ve görseller Cübbeli Ahmet Hoca’nın olan lalegül dergisinden alınmıştır.Eğer kaldırılmasını isterseniz duaları ve zikirleri ayrıca görselleri kaldırabiliriz.Herkese tekrardan hayırlı ilimler dileriz…

Kaynak = Lalegül Dergisi

YORUMLAR

  1. […] sayesinde birçok şeyi öğrenmiş olacaksınız. Girdiğiniz sınavların çözümlerinden tutun çok faziletli bir salavat’a kadar her telden bilgiye erişebilirsiniz. Eriştiğiniz bilgileri nerede ve nasıl […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir