Bir Kere Okunması 100 Bin Salata Denk Gelen Bir Salavat-ı Şerife

Cümleten selamun aleyküm değerli arkadaşlar. Bu yazıda sizlere bir kere okunması yüz bin salata denk gelen bir salavatı şerifeyi yani zikiri paylaşacağız. Arapça ve Türkçe okunuşlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Abdullâh el-Hârûşî (Rahimehullah) bu salevatı şerife hakkında şöyle demiştir:

“Kendisine güvendiğim bir zat, şeyhimiz Ayyâşî (Rahimehullah)’ın: ‘Allah-u Te’ala‘nın bu salevat-ı şerifeyi okumayı kendilerine nasib ettiği kişiler için büyük bir sır ve azim (çok büyük) bir ecir vardır. Bunun bir keresi yüz bin salâta denktir.’ dediğini nakletmiştir.”

Salavat-ı Şerifenin Arapça Okunuşu – Yazılışı:

Bir kere okumanın yüz bin salata denk olduğu bir zikir
Bir kere okumanın yüz bin salata denk olduğu bir zikir

Türkçe yazılışı:

Allahümme Salli Ale Seyyidina Muhammedivveale âlihi Saleten tezinüleradîne vessemavati veadedemafi ılmike veadedecevehiri efradiküratilâlemi veedafezelike inneke hamidummecid.

NOT = Zikiri lütfen Arapça’sından okuyunuz. Çünkü talim ve tecvid hataları çıkabiliyor. Bu bakımdan Arapçasından okumak daha eftaldir. Eğer Arapça bilmiyorsanız bilen bir kişiye okutturabilir sizler de ardından tekrar edebilirsiniz.

Salavat-ı Şerifenin Manası:

  • “Ey Allah! Yerleri ve gökleri tartacak (ve onların ağırlığına denk gelecek kadar büyük) bir salât ile ve Senin (sonsuz) ilminde olanlar adedince, ayrıca küre-i âlem(ler)deki fertlerin cevherleri (en küçük yapı taşları olan atomları) sayısınca ve bunun katlarınca Efendimiz Muhammed’e ve Ehl-i Beyti’ne salât(-ü selâm) eyle. Şüphesiz Sen Hamîd’sin (tüm nimetlerine karşı hamde müstehak olansın,) Mecîd’sin (ihsanı pek açık ve çok büyük olansın).” [Kaynak = Abdullah el-Haruşi, Künuzu’l-esrar, el-Fethu’l-mübin]

Bir kere okunması 100 bin salata denk olan zikrin okunuşu bu şekildedir. Zikir Cübbeli Ahmet Hoca‘dan alınmıştır. Cübbeli Hocamızın youtube, facebook ve instagram sayfalarına abone olmayı unutmayınız. Teşekkürler. Allah (c.c.) hepimizin yapmış olduğu ibadetleri kabul eylesin. Amin…

Kaynak = Cübbeli Ahmet Hoca | Lalegül Dergisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir