Bir Kere Okuyana Cehennem Nasip Olmayacak Bir Salavat-ı Şerife

Herkese hayırlı günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere bir kere okuması nasip olan kişiye cehennemin nasip olmayacağı bir salavat-ı şerife paylaşacağız.Herkese hayırlı ilimler dileriz.

Muhammed el-Cezuli (Rahimehullah)’ın beyanı vechile: “Her kim bir kere dahi:

Ey Allah! Varlık aleminde misli asla doğrulmamış ve varlık sahasında da misli bulunmayan Efendimiz ve dostumuz Muhammed’e ve Efendimiz, yarımız Muhammed’in Ehl-i Beyti’ne salat-u selam eyle.

derse bu, kendisi için cehennemden bir fidye olur. Yani bunu bir kere dahi söyleyen cehenneme girmez.” buyurmuştur.

Bundan anlaşıldığına göre; imansız ölmesi ve cehenneme girmesi mukadder olan kimselere bu salevat-ı şerifeyi okumayı Allah-u Te’ala nasib etmez. Yani Allah-u Te’ala bu salevat-ı şerifeyi okumayı kime nasib ettiyse bu, imanlı öleceği ve cennete gireceği hususunda kendisi için bir müjde ve işaret sayılabilir.

Salevat-ı Şerifenin Okunuşu

Salevat-ı Şerifenin Türkçe Okunuşu

Allahümme salli vesellim ale seyyidine vemevlene muhammedivveale aliseyyidine vemevlene muhammedillezi mavulide gattu mislühü filvucudi vele yücedü filvücüd.

NOT = Lütfen salavatı arapçasından okumaya çalışınız.Türkçe olarak okunduğunda tecvid hataları olabiliyor bu yüzden arapça olarak okumakta fayda vardır.

Salavat-ı şerife bu şekildedir.Türkçe mealini üst tarafta paylaşmıştık.Allah tüm ehlisünnet müslümanların mekanını cennet eylesin.Amin.Sağlıcakla kalınız…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir