Bir Sitenin Hangi Altyapıyı Kullandığını Öğrenmek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere bir sitenin hangi altyapıyı kullandığını detaylı bir şekilde nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Bir web sitenin tüm altyapılarını tek bir site üzerinden öğrenmek ister miydiniz? Eğer cevabınız evet ise sizlere göre bir site mevcut.Site adresi www.builtwith.com ‘dur.Bu site üzerinden tüm sitelerin altyapılarını öğrenebilirsiniz.Şimdi detaylı alt yapı öğrenmeyi anlatalım.

Öncelikle arkadaşlar üstte verdiğimiz siteye giriyoruz.Buradan siteye girebilirsiniz.Ardından karşımıza çıkan boş kutuya altyapısını öğrenmek istediğimiz sitenin linkini yazıyoruz.

Biz burada kendi sitemizin linkini yazdık.Linki yazdıktan sonra “Lookup” butonuna basıyoruz.

Ardından sitemizin tüm altyapı istatistiği gözükmüş oldu.Bu servisi sınırsız ve ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.İlk başta mesela sitenin wordpress tabanlı mı veya blogger,opencart tabanlı mı olduğunu “Content Management Systems” kısmından öğrenebiliriz.Gördüğünüz gibi bizim mmsrn.com sitemiz wordpress tabanlı gözükmüş oldu.Gerçekten de öyle 🙂

Mesela sitede yer alan reklamların hangi firmaya ait oldukları da bu sitede gözüküyor.Mesela sitemizde google adsense reklamları mevcut.Gördüğünüz gibi sorguladığımızda çıktı.

Ek olarak eklentiler kısmı da gözüküyor.Sitede yer alan tüm eklentileri bu sorgulamada öğrenebilirsiniz.

Bu ve daha fazla istatistiğe builtwith.com sitesi üzerinden sorgulama yaptığınızda öğrenebilirsiniz.Umarız işinize yaramıştır.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir